Rusi nám asi sedia. Je to skvelý pocit, radoval sa z triumfu Hossa

Dráma ako hrom so šťastným koncom pre Slovensko. Zverenci trénera Jána Filca pripravili pre topfavorita z Ruska obrovský šok, keď ho zdolali 2:1 na nájazdy.

19.02.2010 09:22
Slovensko Rusko Hossa Foto: ,
Bratia Hossovci sa tešia z Mariánovho gólu.
debata

„Je to skvelý pocit. Táto výhra teší o to viac, že sme zdolali tak silné mužstvo, ako je Rusko,“ znela prvá reakcia na zápas z úst Mariána Hossu.

Slováci predviedli famózny tímový výkon. Boli skvelo organizovaní a takmer vôbec sa nedopúšťali zbytočných chýb. „Povedali sme, že nebudeme otvárať hru, pretože to by bola samovražda. Aj keď sme prehrávali, stále sme dodržiavali defenzívne pokyny a počkali si na gól. Naša trpezlivosť bola odmenená vyrovnávajúcim gólom,“ pripojil muž s 81 na drese.

Práve superhviezda Chicaga v 50. minúte po spolupráci s Pavlom Demitrom strelila vyrovnávajúci gól na 1:1, ktorý posunul zápas do predĺženia a následných nájazdov. „Mohli sme rozhodnúť už v riadnom hracom čase, no napokon sa to skončilo takto. V poslednom čase sme hrali pár zápasov s Phoenixom, takže viem, že Bryzgalov nie je medzi nohami stopercentný. Pri nájazde mi puk vypichol, mal som asi opäť mieriť medzi betóny. Nevadí, nabudúce,“ pripojil Hossa.

Slováci zdolali Rusko na olympiáde v Turíne a z triumfu sa radovali aj vo Vancouvri. Sedí im tento súper? „Zdá sa, že áno (úsmev). Takáto výhra nám určite zdvihne sebavedomie do ďalšej fázy turnaja. Trošku si oddýchneme, zatrénujeme a pripravíme na Lotyšov. Bude to iný zápas, lebo favoritmi už budeme my,“ dodal Hossa.

debata chyba
Flowers