Ako sme dopadli? Máme zlato! privítal manželku Daniel Kuzmin

14.02.2010 13:04
Daniel Kuzmin
Daniel Kuzmin. Autor:

Je 14:00 kanadského času. Anastasia Kuzminová prichádza za mužom Danielom a pýta sa ho: "Tak ako?" Tridsaťdvaročný rodák z Kamčatky ju zrazu začne objímať a kričí: "Máme zlato." Takto vyzerala bezprostredná radosť v slovenskom tábore po historickom okamihu.

Daniel Kuzmin od šťastia pobehuje v mix zóne a v jej okolí. Jeho manželka sa práve stala novou olympijskou víťazkou. „Olympiáda je vrcholom kariéry pre každého športovca. Nasti tieto preteky vyšli perfektne, ja som z toho hotový,“ povedal v prvej reakcii šťastný Kuzmin a pokračoval: „Boli sme s ňou po celý čas na trati. Po prvej streľbe som si myslel, že by mohla skončiť do desiateho miesta, po druhej, ktorá bola bezchybná, to bolo ešte lepšie, no a neskôr z toho bolo až zlato! Je to úžasné, nádherné,“ pripojil.

Anastasia položila základ svojho úspechu na trati, keď extrémne rýchlym behom unikla všetkým súperkám. „Boli sme odmenení za tvrdý tréning. Nasti pasovalo prostredie, preteky boli podľa mňa skôr menším Svetovým pohárom, keďže štartovať mohol len obmedzený počet pretekárok. Prospela nám aj skutočnosť, že bývame v unimobunkách pre servismanov a nie priamo v dedine. Máme väčší pokoj,“ vysvetlil Kuzmin.

Láska športovo založenej dvojice sa začala v lanovke, kde sa dali do reči a po polročnej známosti sa vzali. Vďaka Danielovi sa vlastne Anastasia presťahovala na Slovensko. „Po narodení synčeka ju vyhodili z ruského tímu. Odišli sme na Slovensko a neľutujeme. Očakávam, že v Banskej Bystrici sa vo veľkom bude oslavovať, všetkých domov pozdravujem,“ vyhlásil nadšene Kuzmin.

Oslavy zlatej medaily sa začali aj priamo vo Whistleri. Slávnosť sa niesla v slovensko-ruskom duchu. „Spievajú sa slovenské pesničky, panuje skvelá nálada.“ A čo sa bude na oslave piť? Slovenská slivovica či ruská vodka? „Slivovicu nemáme, tak zatiaľ sme si pripili s vodkou,“ dodal so širokým úsmevom na perách šťastný Daniel Kuzmin.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
17,99
Perla žlté narcisy

Perla žlté narcisy

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand