Šprint biatlonistiek ovládla Nemka. Na body dosiahla jediná Slovenka

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková triumfovala vo štvrtkovom šprinte 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene. Z kvarteta Sloveniek najlepšie obstála Paulína Bátovská Fialková, ktorá obsadila 29. miesto.

08.12.2022 15:40
Paulína Bátovská Fialková Foto:
Najlepšou Slovenskou v šprinte v Hochfilzene bola Paulína Bátovská Fialková.
debata (3)

Slovenská biatlonistka si tak do hodnotenia Svetového pohára pripísala ďalších 12 bodov. Do sobotňajších stíhacích pretekov postúpila okrem nej aj Mária Remeňová, ktorá skončila na 50. mieste. Medzi najlepšiu šesťdesiatku sa neprebojovali Ivona Fialková (66. miesto) ani Zuzana Remeňová (93.).

Víťazná Hermannová-Wicková zvládla 7,5 km trať za 20:07,1 minúty a pripísala si desiaty individuálny triumf v kariére a piaty na najkratšej trati.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte viac Stíhačku vyhrala Simonová, Fialkové zaostali

Druhá finišovala Češka Markéta Davidová s odstupom 18,1 s, tretia skončila Francúzka Julia Simonová (+20,1 s) a dostala sa na čelo celkového poradia SP.

Tridsaťtriročná Herrmannová-Wicková ovládla preteky po bezchybnej streľbe. Nemecká reprezentantka mala piaty bežecký čas, keď na najrýchlejšiu Anamariju Lampičovú stratila 49,6 s.

Sestry Paulína a Ivona Fialkové. Čítajte viac Nové meno, rovnaký cieľ. Fialková chce späť medzi elitu

Dvadsaťsedemročná Slovinka zaznamenala premiérový štart v biatlone, keď sa pred sezónou rozhodla presunúť k tomuto športu z bežeckého lyžovania a obsadila 5. priečku.

Bátovská Fialková netrafila v ľahu jeden terč a rovnaký výkon zopakovala aj v stoji. Mária Remeňová dosiahla svoje nové kariérne maximum, keď obsadila 50. priečku s jednou chybou na strelnici.