Skvelý vstup do sezóny! Fialková finišovala medzi najlepšími

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková obsadila v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára biatlonistiek vo fínskom Kontiolahti výborné ôsme miesto.

30.11.2022 14:29 , aktualizované: 15:53
Fialková Foto:
Paulína Bátovská Fialková v drese Slovenska.

Slovenská jednotka predviedla takmer bezchybnú streľbu (trafila 19 z 20 terčov) a pridala solídny beh. Tridsaťročná rodáčka z Brezna sa v minulosti ešte nikdy nedostala v SP na pódium vo vytrvalostných pretekoch, jej maximom v tejto disciplíne je 4. priečka zo slovinskej Pokljuky ešte zo sezóny 2018/2019.

Suverénnou víťazkou stredajších pretekov vo Fínsku sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá triumfovala napriek jednému chybnému výstrelu. Bežecky totiž bola výborná a druhej v poradí Nórke Ingrid Landmark Tandrevoldovej, ktorá bola strelecky bezchybná, „nadelila“ v cieli 36,5 sekundy.

Sestry Paulína a Ivona Fialkové. Čítajte viac Nové meno, rovnaký cieľ. Fialková chce späť medzi elitu

Tretiu priečku obsadila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá na strelnici spravila jednu chybu a za H. Öbergovou zaostala o 39,7 sekundy.

Paulína Bátovská Fialková po čistej prvej položke spravila jedinú chybu pri prvej streľbe v stoji, ďalšie terče už sklopila a v priebežnom poradí stúpala nahor až na konečnú 8. pozíciu.

Bola napokon jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala do bodovanej štyridsiatky. Jej sestre Ivone preteky nevyšli, na záverečnej položke si pripísala päť trestných minút a napokon ju klasifikovali na 88. priečke spomedzi 90 pretekárok. Slovensko zastupovalo aj ďalšie sesterské duo Mária a Zuzana Remeňové.

WCUP Womens Giant Slalom Skiing Čítajte viac Shiffrinová vynecháva Kanadu: Niektoré ženy lyžujú lepšie ako ja

Z 22-ročný dvojičiek sa viac darilo Márii, ktorá na strelnici nesklopila tri terče a napokon obsadila 55. stupienok, Zuzana so šiestimi chybami skončila na 80. mieste.

Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu za prvenstvo v disciplíne v minulej sezóne Češka Markéta Davidová v utorok finišovala siedma. Celková víťazka SP z predchádzajúceho ročníka Marte Olsbu Röiselandová na štarte chýbala a sezónu začne neskôr.

V Kontiolahti absolvujú muži v sobotu rýchlostné preteky na 7,5 km a o deň neskôr stíhacie preteky na 10 km, predtým vo štvrtok je na programe aj súťaž štafiet.