Slovenka Petra Vlhová sa usadila na štvrtom mieste po odjazdení elitnej pätnástky lyžiarok v úvodnom kole tretieho slalomu sezóny Svetového pohára.
Foto: ČTK / AP / Alessandro Trovati
Naplno sústredená Petra Vlhová.
Vlhová odštartovala do pretekov ako štvrtá v poradí a jazdila bez výraznejšieho zaváhania. Druhé kolo sľubuje dramatické zápolenie, nakoľko prvých päť lyžiarok sa zmestilo do štyroch desatín sekundy.
Najrýchlejší čas v úvodnom kole v americkom Killingtone dosiahla domáca Mikaela Shiffrinová, Vlhová strácala 31 stotín sekundy. Druhá bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,21) a tretia Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,22). Druhé kolo je na programe od 19.00 h.
Slovenská lyžiarka stratila najviac času v druhom sektore, v ďalšom už mala rovnaký čas ako domáca Shiffrinová. Vlhová štartovala ako štvrtá v poradí a po dojazde do cieľa figurovala na treťom mieste – predstihla ju potom už len Holdenerová. Jazda nevyšla Rakúšanke Katharine Huberovej, ktorá spadla v záverečnom úseku trate.
Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
Petra Vlhová a jej program v sezóne 2022/23
Dátum podujatia |
Miesto a disciplína |
Umiestnenie Vlhovej |
22. októbra |
Sölden – obrovský slalom |
zrušené |
5. novembra |
Zermatt/Cervinia – zjazd |
zrušené |
6. novembra |
Zermatt/Cervinia – zjazd |
zrušené |
12. novembra |
Lech Zürs – paralelný slalom |
zrušené |
19. novembra |
Levi – slalom |
3. miesto |
20. novembra |
Levi – slalom |
3. miesto |
26. novembra |
Killington – obrovský slalom |
4. miesto |
27. novembra |
Killington – slalom |
4. miesto |
2. decembra |
Lake Louise – zjazd |
neštartovala |
3. decembra |
Lake Louise – zjazd |
neštartovala |
4. decembra |
Lake Louise – super G |
neštartovala |
10. decembra |
Sestriere – obrovský slalom |
3. miesto |
11. decembra |
Sestriere – slalom |
3. miesto |
16. decembra |
St. Moritz – zjazd |
neštartovala |
17. decembra |
St. Moritz – zjazd |
nedokončila |
18. decembra |
St. Moritz – super G |
nedokončila |
27. decembra |
Semmering – obrovský slalom (náhrada za Sölden) |
2. miesto |
28. decembra |
Semmering – obrovský slalom |
7. miesto |
29. decembra |
Semmering – slalom |
4. miesto |
4. januára |
Záhreb – slalom |
2. miesto |
5. januára |
Záhreb – slalom |
zrušené |
7. januára |
Kranjska Gora – obrovský slalom |
3. miesto |
8. januára |
Kranjska Gora – obrovský slalom |
4. miesto |
10. januára |
Flachau – slalom |
1. miesto |
14. januára |
St. Anton – super G |
neštartovala |
15. januára |
St. Anton – super G |
neštartovala |
20. januára |
Cortina d'Ampezzo – zjazd |
neštartovala |
21. januára |
Cortina d'Ampezzo – zjazd |
neštartovala |
22. januára |
Cortina d'Ampezzo – super G |
neštartovala |
24. januára |
Kronplatz – obrovský slalom |
4. miesto |
25. januára |
Kronplatz – obrovský slalom |
4. miesto |
28. januára |
Špindlerův Mlýn – slalom |
4. miesto |
29. januára |
Špindlerův Mlýn – slalom |
13. miesto |
6. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – kombinácia |
neštartovala |
8. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – super G |
neštartovala |
11. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – zjazd |
neštartovala |
14. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – paralelný slalom |
neštartovala |
15. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – tímová súťaž |
neštartovala |
16. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – obrovský slalom |
7. miesto |
18. februára |
MS v Courcheveli a Méribeli – slalom |
5. miesto |
25. februára |
Crans Montana – super G |
zrušené |
26. februára |
Crans Montana – zjazd |
22. miesto |
3. marca |
Kvitfjell – super G |
neštartovala |
4. marca |
Kvitfjell – zjazd |
neštartovala |
5. marca |
Kvitfjell – super G |
neštartovala |
10. marca |
Are – obrovský slalom |
4. miesto |
11. marca |
Are – slalom |
nedokončila |
15. marca |
Finále SP v Soldeu – zjazd |
neštartovala |
16. marca |
Finále SP v Soldeu – super G |
20. miesto |
17. marca |
Finále SP v Soldeu – tímová súťaž |
neštartovala |
18. marca |
Finále SP v Soldeu – slalom |
1. miesto |
19. marca |
Finále SP v Soldeu – obrovský slalom |
nedokončila |
Konečné celkové poradie SP (38 pretekov): 1. Shiffrinová 2206 b, 2. Gutová-Behramiová 1217, 3. VLHOVÁ 1125, 4. Brignoneová (Tal.) 1069, 5. Goggiová (Tal.) 916, 6. Mowinckelová (Nór.) 903
Konečné poradie v slalome (11): 1. Shiffrinová 945 b, 2. Holdenerová 655, 3. VLHOVÁ 630, 4. Dürrová 493, 5. Swenn-Larssonová 470, 6. Popovičová 349
Konečné poradie v obr. slalome (10): 1. Shiffrinová 800, 2. Gutová-Behramiová 532, 3. Bassinová 515, 4. VLHOVÁ 486, 5. Brignoneová 476, 6. Hectorová 393
Konečné poradie super G (8): 1. Gutová-Behramiová 413, 2. Brignoneová 368, 3. Mowinckelová 366, 4. Curtoniová 358, 5. Hütterová 347, 6. Suterová 259, 7. Shiffrinová 240, 8. Bassinová 200, 9. Gisinová 198, 10. Puchnerová 189
Konečné poradie v zjazde (8): 1. Goggiová 740 bodov, 2. Štuhecová 551, 3. Suterová 309, 4. Curtoniová 308, 5. Puchnerová 273, 6. Gutová-Behramiová 272, …, 41. VLHOVÁ 9