Goggiová hodila pád za hlavu, Ledecká s Gutovou začali takmer identicky

Domáca lyžiarka Sofia Goggiová dosiahla najrýchlejší čas (1:37,83 min) vo štvrtkovom tréningu na zjazd Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo.

20.01.2022 14:24
Sofia Goggiová Foto: ,
Panoráma Bergama, rodiska Sofie Goggiovej, na jej prilbe. Talianske mesto bolo jedným z epicentier prvej vlny koronavírusu.

Druhá skončila so stratou 20 stotín sekundy Rakúšanka Ramona Siebenhoferová, tretia bola ďalšia Talianka Federica Brignoneová (+0,33 s).

Goggiovej minulý súťažný víkend v Zauchensee nevyšiel. Po sobotňajšom škaredom páde v zjazde obsadila v nedeľu v super-G až 19. priečku.

Mauro Pini Čítajte viac Vlhová je šampiónka. Dnešný úspech však negarantuje zajtrajší

Na líderku Svetového pohára Mikaelu Shiffrinovú a celkovo druhú Petru Vlhovú stráca z tretieho miesta 297, resp. 260 bodov.

Američanka a Slovenka vo štvrtok na štarte chýbali. V sobotňajšom ostrom zjazde sa nepredstavia, Vlhovej účasť v nedeľnom super-G je zatiaľ otázna.

Shiffrinová už skôr avizovala, že okrem Zauchensee by mala vynechať aj Cortinu a sústrediť sa na tréning pred olympiádou v Pekingu.

Petra Vlhová Čítajte viac Som človek, ktorý nevie skryť emócie. Pini mi vrátil radosť z lyžovania

Všetko nasvedčuje tomu, že jej poslednými pretekmi pred odletom do Číny bude utorňajší obrovský slalom v Kronplatzi.

Za pódiovými priečkami skončila vo štvrtok jej krajanka Breezy Jonhsonová (+0,66), nasledovaná Švajčiarkou Larou Gutová-Behramiová (+0,80) a Češkou Ester Ledeckou (+0,82). Ostatné zjazdárky stratili na najrýchlejšiu Talianku viac ako sekundu.