Fialková zabrala. V stíhačke sa posunula o štrnásť miest vyššie

Víťazkou stíhacích pretekov biatlonistiek v rámci 3. kola SP v Hochfilzene sa stala Marte Olsbuová Röiselandová. Nórka triumfovala pred víťazkou piatkového šprintu Hannou Solovou z Bieloruska (+4,1), tretia bola Švédka Elvira Öbergová (+23,3). Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila 20. miesto (+1:59,4) a dosiahla svoj najlepší výsledok v aktuálnej sezóne.

12.12.2021 16:02
Rakúsko biatlon ženy SP šprint 7,5km Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.
debata (6)

Röiselandová si upevnila náskok na čele boja o veľký krištáľový glóbus, ale o nedeľný triumf musela tvrdo bojovať. Solová totiž viedla až do poslednej streľby, na nej však urobila jednu chybu a na trať vyštartovala len s 11-sekundovým náskokom.

Nórka sa do súperky zahryzla a na vrchole posledného stúpania ju predbehla.

Fialková obsadila v piatkovom šprinte 34. miesto, v nedeľu sa tak posunula o 14 miest. Na streľbe urobila len dve chyby a to jednu na prvej a jednu na štvrtej položke.

Nórsko biatlon Thingnes Bö Čítajte viac Nóri s pohodlným víťazstvom. Slováci sa opäť nepresadili

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 30:04,1 m (1 trestný okruh), 2. Hanna Solová (Biel.) +4,1 (2), 3. Elvira Öbergová (Švéd.) +23,3 (1), 4. Dzinara Alimbekavová (Biel.) +48,1 (1), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) 1:11,7 (5), 6. Markéta Davidová (ČR) +1:15,6 (2), 7. Denise Herrmannová +1:20,4 (3), 8. Vanessa Hinzová (obe Nem.) +1:24,6 (2), 9. Irina Kazakevičová (Rus.) +1:25,2 (2), 10. Stina Nilssonová (Švéd.) 1:27,2 (4) … 20. Paulína FIALKOVÁ +1:59,4 (2)