Vlhová ide ako píla! Víťazné double je na dosah

Petra Vlhová ukázala v Levi ďalšiu vydarenú jazdu. V prvom kole nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok bola po odjazdení elitnej pätnástky na líderskej pozícii.

21.11.2021 10:52, aktualizované: 12:54
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová počas prvého kola.
45

Vlhová dosiahla čas 52,14 sekundy. Na druhej priečke bola Američanka Mikaela Shiffrinová so stratou 0,18 sekundy, tretia Michelle Gisinová (+0,36 s).

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu sa vydala na trať v červenom drese celkovej líderky slalomu. Vlhová uzatvorila elitnú sedmičku.

Na náročnej trati, ktorú staval Američan Jeff Lackie, predviedla jazdu bez výraznejších chýb.

„Oblúky si nasadzuje krásne zhora,“ pochválila Vlhovú bývala lyžiarka Šárka Strachová pre ČT Sport.

Petra Vlhová kŕmi svojho piateho soba.
Je to tam! Petra Vlhová vyhráva druhý slalom v...
+17Petra Vlhová nemala v Laponsku konkurenciu.

Vlhová bola s prvým kolom spokojná.

"Podmienky sú dnes iné, sneh je trochu tvrdší ako včera. Najprv som sa necítila pohodlne, ale napriek tomu som v strmine išla na plný plyn.

Keď sa pozriem na čas, môžem byť len veľmi spokojná. Potvrdiť včerajší výkon nie je jednoduché. Dnes je nový deň, nové preteky, musím zostať koncentrovaná," citoval Vlhovú portál skiweltcup.tv.

Druhé kolo je na programe od 13.30, budeme ho sledovať online.

odkaz Foto: Pravda
Kalendár Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022.

Vlhová obhajuje včerajšie víťazstvo, kedy ovládla obe kolá a zdolala druhú Shiffrinovú a tretiu Lenu Dürrovú z Nemecka.

Pre slovenskú reprezentantku to bolo prvé víťazstvom pod novým koučom Maurom Pinim.

Levi – stredisko 170 kilometrov za polárnym kruhom – je pre Vlhovú najúspešnejším v rámci Svetového pohára. Štyrikrát vyhrala, raz bola druhá i tretia.

Tento víkend vyhrala tri kolá z troch. Ak pridá štvrté, zaknihuje v Levi druhé víťazné double za sebou…

20. marca Finále SP v Courcheveli – obrovský slalom

Poradie v SP (po 5 z 37 pretekov): 1. Shiffrinová 360, 2. VLHOVÁ 340, 3. Slokarová 210, 4. Dürrová 201, 5. Liensbergerová 187, 6. Hectorová 158

Poradie v slalome (po 3 z 9 pretekov): 1. VLHOVÁ 280, 2. Shiffrinová 260, 3. Dürrová 165, 4. Holdenerová 146, 5. Liensbergerová 122, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 101

Poradie v obr. slalome (po 2 z 9 pretekov): 1. Shiffrinová 100 bodov, 2. Gutová-Behramiová 80, 3. Vlhová 60, 4. Liensbergerová 50, 5. Tvibergová (Nór.) 45, 6. Hrovatová (Slov.) 40

Poradie paralelných súťaží (1): 1. Slokarová 100, 2. Stjernesundová 80, 3. Lysdahlová 60, 4. Bassinová (Tal.) 50, 5. Hectorová 45, 6. Monsenová (Nór.) 40

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.