Vlhová pokračuje so značkou, ktorá ju sprevádza odmalička. Nie je sama

Slovenka Petra Vlhová a Rakúšanka Katharina Liensbergerová predĺžili zmluvy s dodávateľom lyží a lyžiarskeho materiálu Rossignol do roku 2024.

29.06.2021 11:24
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata

Dve členky absolútnej zjazdárskej špičky dosiahli najväčšie úspechy s touto francúzskou značkou, a tak jej zostanú verné ďalšie tri roky. Informoval o tom už pred pár dňami športový portál Neveitalia.it.

Vlhová v minulej sezóne získala veľký krištáľový glóbus za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári a pridala aj dve strieborné medaily z majstrovstiev sveta v talianskej Cortine d'Ampezzo.

Vlhová Michal priateľ Čítajte viac Rýchla aj bez lyží. Vlhová trénuje v krásnom prostredí

Získala ich v slalome a alpskej kombinácii. Ambiciózna Liptáčka vo SP 2020/2021 celkovo šesťkrát zvíťazila a pridala aj dve druhé a dve tretie miesta.

Napriek tomu sa po sezóne po piatich rokoch pracovne rozišla s talianskym trénerom Liviom Magonim a nahradila ho Švajčiarom Maurom Pinim.

"S Rossignolom som v spojení odmalička. Samozrejme, že som veľmi rada, že naše cesty budú naďalej spoločné.

S touto značkou som dosiahla všetky svoje úspechy, chýba už len olympijská medaila. Už sa nemôžem dočkať ďalšej zimy," uviedla Petra Vlhová podľa talianskeho zdroja.

Cesta Petry Vlhovej za veľkým glóbusom v...
Na úvod sezóny v Söldene skončila tretia v...
+7Môj slalomový prejav možno bude iný. Veľa sme...

Liensbergerová má za sebou najlepšiu sezónu v kariére, ktorú vyšperkovala dvoma zlatými medailami na majstrovstvách sveta a zakončila ziskom malého krištáľového glóbusu v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári.

Na rozdiel od 26-ročnej Vlhovej, 24-ročná rodáčka z Feldkirchu bude okrem servisu Rossignolu naďalej používať topánky značky Lange.

"Vďaka Rossignolu som dokázala, že môžem byť jednou z najlepších lyžiarok na svete. Som na to hrdá.

Vo svojej kariére postupujem krok za krokom a každý rok objavujem nové výzvy. V budúcej sezóne bude tou najväčšou zimná olympiáda v Pekingu," vyhlásila Liensbergerová.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Katharina Liensbergerová
Flowers