Taký darček by ste nečakali! Čo dostala Vlhová od ministra?

Minister obrany SR Jaroslav Naď vo štvrtok v priestoroch rezortu privítal slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú.

, 29.04.2021 12:57
Petra Vlhová Foto:
Petra Vlhová oslavuje so svojím tímom v Lenzerheide zisk veľkého krištáľového glóbusu.
11

Členke Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica pri príležitosti zisku veľkého krištáľového glóbusu venoval spolu s poďakovaním poukaz na zážitkový deň so Silami pre špeciálne operácie.

„Peťa jednoznačne patrí k špičke svetového lyžovania. Za jej úspechmi je neskutočné množstvo tvrdej práce, ktorá si zaslúži obdiv a uznanie,“ povedal minister s tým, že vytvorenie kvalitných podmienok pre Vlhovú a tiež všetkých športovcov VŠC patrí medzi priority rezortu:

Cesta Petry Vlhovej za veľkým glóbusom v...
Na úvod sezóny v Söldene skončila tretia v...
+7Môj slalomový prejav možno bude iný. Veľa sme...

„Budem sa tešiť, ak si Peťa po takej náročnej a úspešnej sezóne nájde čas a využije možnosť adrenalínového zážitku, ktorý sme si pre ňu pripravili so Silami pre špeciálne operácie OS SR.“

Minister obrany sa zaujímal o ďalšiu prípravu Vlhovej, ale aj o budúcnosť lyžiarskeho hnutia na Slovensku. Avizoval tiež prehodnotenie finančnej podpory zo strany VSČ DUKLA smerom k TOP členom centra.

Vlhová je zaradená do rezortného športového strediska VŠC DUKLA ako vrcholový športovec.

Z tohto statusu jej vyplývajú možnosti, ktoré jej centrum dokáže zabezpečiť pri plnení zámerov riadenia športovej prípravy, sociálneho zabezpečenia počas vykonávania športovej činnosti a tiež poskytovania zdravotnej starostlivosti v smere športovo lekárskych prehliadok.

Vojenské športové centrum podporuje prípravu Vlhovej aj zamestnávaním nateraz dvoch členov jej realizačného tímu – asistenta hlavného trénera Mateja Gemzu a člena realizačného tímu Borisa Vlhu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Vlha #Matej Gemza #Petra Vlhová