Vlhová túžila po lietadle. Zaplatili sme, priznáva zámožný Slovák

30.03.2021 09:27
Taliansko Alpské Lyžovanie MS Super G Ženy Vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Hoci počas sezóny zarobila vďaka skvelým výkonom na prémiách takmer 450 000 švajčiarskych frankov (cca 410 000 eur), bez podpory sponzorov sa Petra Vlhová nezaobíde.

Slovenská superstar spojila svoje meno s viacerými úspešnými značkami a jednou z nich je aj najväčšia domáca stávková spoločnosť.

Jej prevádzkový riaditeľ Roman Berger, ktorý spolu s otcom Ottom Bergerom patria do rebríčka najbohatších Slovákov, nedávno poskytol zaujímavý rozhovor pre magazín Forbes.

Petra
		Vlhová s otcom Igorom na tlačovej...
Petra
		Vlhová s rodinou a veľkým glóbusom počas...
+4Petra Vlhová s veľkým
		glóbusom na tlačovej...

„Uzavreli sme zmluvu, podľa ktorej sme jedným z najvýznamnejších sponzorov Petry. Propaguje našu značku na svojom oblečení, na sociálnych sieťach, vystupuje v našich televíznych spotoch. A v tej neoficiálnej časti prevláda ľudské hľadisko, aby cítila, že sa na nás môže spoľahnúť,“ uviedol šéf Niké pre Forbes .

Berger junior opísal aj historku, ako firma nad rámec zmluvy zaplatila Vlhovej súkromné lietadlo.

"Petra v jednom z rozhovorov spomenula, že ju čaká komplikovaný presun z pretekov vo fínskom Levi a na ceste do Lechu v Rakúsku bude musieť stráviť, myslím, dva dni v aute. So smiechom ešte dodala, že by uvítala súkromné lietadlo.

Upozornili ma na to chlapci z marketingu a naša reakcia z vedenia bola, aby sme jej ho zabezpečili a pomohli jej šetriť sily v náročnom programe," vysvetlil.

Na snímke súkromné lietadlo, ktorým Petra...
Na snímke súkromné lietadlo, ktorým Petra Vlhová priletela z MS v Cortine d'Ampezzo na letisko Poprad - Tatry. Autor: TASR, Milan Kapusta

Fanúšikovia sa sumu, ktorou Niké podporuje Vlhovú, nedozvedia.

„Cenu nemôžem povedať, ide o obchodné tajomstvo. Je to však naša najväčšia hviezda, ktorú sponzorujeme. Ja si považujem, že sme Petru podporovali na ceste stať sa celkovou víťazkou Svetového pohára a nesnažíme sa o spoluprácu až teraz, keď ten veľký úspech dosiahla,“ dodal Berger.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #lietadlo #Nike #Petra Vlhová #sponzor