Žiadna sláva, Slovákov stiahli z trate. Nóri deklasovali konkurenciu

Nórski biatlonisti triumfovali v nedeľných mix štafetách v rámci podujatia Svetového pohára v Novom Měste na Moravě.

14.03.2021 11:53, aktualizované: 15:19
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková počas šprintu na MS.
debata (1)

Štvorica v zložení Tiril Eckhoffová, Marte Olsbu Roiselandová, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö predviedla fantastickú streľbu a zvíťazila s vyše minútovým náskokom pred druhým Talianskom (+1:08,7).

Tretiu priečku obsadili Švédi (+1:22,7). Slovenské kvarteto v zložení Paulína Fialková, Ivona Fialková, Michal Šima a Šimon Bartko stiahli z trate po tretej výmene na 16. mieste.

Paulína Fialková rozbehla preteky sľubne, štafetu odovzdala Ivone na 12. mieste, no jej sestre sa nevydarila druhá streľba, musela po nej absolvovať dva trestné okruhy.

Paulína Fialková.
Milena Todorovová.
+10Markéta Davidová.

Klesla na 18. pozíciu a Šima už nedokázal výsledok vylepšiť. Slováci absolvovali dokopy štyri trestné okruhy a 11 dobíjaní. Napriek tomu dosiahli najlepšie tohtosezónne umiestnenie v zmiešaných štafetách.

biatlon – 9. kolo SP – Nové Město na Moravě:

mix štafety (4×6 km): 1. Nórsko (Tiril Eckhoffová, Marte Olsbu Röiselandová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:01:24,1 h (0 trestných okruhov + 4 dobíjania), 2. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Dominik Windisch, Lukas Hofer) +1:08,7 min (0+10), 3. Švédsko (Elvira Öbergová, Anna Magnussonová, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma) +1:22,7 (0+10), 4. Francúzsko +1:42,3 (1+9), 5. Ukrajina +2:16,5 (1+10), 6. USA +2:26,4 (0+7), 7. Rusko +3:04,1 (3+9), 8. Rakúsko +3:17,9 (0+10), 9. Nemecko +3:38,0 (1+14), 10. Bielorusko +3:44,8 (1+12), …, 16. SR (Paulína Fialková, Ivona Fialková, Michal Šima, Šimon Bartko) +1 kolo

celkové poradie v štafetách (5 zo 6): 1. Nórsko 228 b, 2. Francúzsko 211, 3. Švédsko 198, 4. Taliansko 168, 5. Rusko 160, 6. Rakúsko 160, …, 22. SR 89

V mixe triumfovali Švédi

Švédski biatlonisti Linn Perssonová a Sebastian Samuelsson zvíťazili v nedeľnom mixe dvojíc v rámci podujatia Svetového pohára v Novom Měste na Moravě. Vo finiši Samuelsson predstihol Sturlu Lägreida a odsunul favorizovaných Nórov na druhé miesto (+1,5 s).

Na tretej priečke sa umiestnili Američania (+26,1). Slovenskí reprezentanti Mária Remeňová a Tomáš Hasilla museli dokopy 16-krát dobíjať, absolvovali jedno trestné kolo a obsadili 18. priečku (+3:48,6 min).

S kariérou sa v nedeľu rozlúčil domáci pretekár Ondřej Moravec, dopredu avizovaná rozlúčka historicky najúspešnejšieho českého biatlonistu však nedopadla podľa predstáv.

Spoločne s Luciou Charvátovou obkrúžili až sedem trestných kôl a v miešanej štafete dvojíc skončili na 17. mieste, keď v samom závere Moravec predstihol Slováka Hasillu.

biatlon – 9. kolo SP v Novom Měste na Moravě

mix dvojíc (4×3 km+1,5 km): 1. Linn Perssonová, Sebastian Samuelsson (Švéd.) 37:41,4 Min. (0 trestných kôl + 7 dobíjaní), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová, Sturla Holm Lägreid (Nór.) +1,5 s (0+6), 3. Susan Dunkleeová, Sean Doherty (USA) +26,1 (0+7), 4. Lisa Theresa Hauserová, Simon Eder (Rak.) +40,8 (0+9), 5. Larisa Kuklinová, Matvej Jelisejev (Rus.) +1:10,8 min. (0+7), 6. Julia Simonová, Antonin Guigonnat (Fr.) +1:19,3 (2+14), 7. Elisa Gasparinová, Niklas Hartweg (Švaj.) +1:23,0 (1+7), 8. Hanna Solová, Sergej Bočarnikov (Biel.) +1:24,3 (1+14), 9. Lotte Lieová, Florent Claude (Belg.) +1:33,5 (0+6), 10. Anastasija Merkuščinová, Bogdan Cymbal (Ukr.) +1:33,9 (1+6), …, 18. Mária REMEŇOVÁ, Tomáš HASILLA (SR) +3:48,6 (1+16).

Konečné poradie v štafetách (po 6 súťažiach): 1. Nórsko 228 b, 2. Francúzsko 211, 3. Švédsko 210, 4. Rakúsko 169, 5. Rusko a Taliansko 168, …, 22. SR 92

1 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Ivona Fialková #Paulína Fialková #michal šima #Šimon Bartko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 3 7
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 3 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 3 6
2. vlajka Poľsko POL 3 4
3. vlajka Mexiko MEX 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 3 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy