Vlhovú zaradili medzi vrcholy MS. Top sklamaním sú Talianky

Petra Vlhová nebola najúspešnejšia lyžiarka nedávno skončených majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo, ale ocitla sa medzi štvoricou najlepších.

23.02.2021 11:35
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová pózuje s medailami po návrate z MS v Cortine d'Ampezzo.

V sumáre ženských vrcholov a pádov MS 2021 podľa špecializovaného webu skiweltcup.tv patrí slovenskej univerzálke miesto medzi najlepšími popri ďalších multimedailistkách – Rakúšanke Katharine Liensbergerovej, Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej a Američanke Mikaele Shiffrinovej.

"Slovenka sa netají tým, že v tejto sezóne je pre ňu priorita celkové poradie Svetového pohára, ale na majstrovstvách sveta sa dvakrát postriebrila.

V obrovskom slalome sa jej síce ako obhajkyni nedarilo, ale vynahradila si to dvoma striebornými medailami v kombinácii a slalome.

Teraz sa sústredí na veľký glóbus, hoci v Gutovej-Behramiovej má veľmi nebezpečnú konkurentku," napísal nemecký odborný web.

Zostavovatelia poradia premiantov MS venovali veľkú pozornosť najmä Rakúšanke Liensbergerovej.

Petra
		Vlhová so striebornou medailou zo slalomu.
Petra
		Vlhová počas medailového ceremoniálu.
+11Víťazka Katharina
		Liensbergerová, vľavo druhá...

"Až dosiaľ nevyhrala ani jedny preteky Svetového pohára, ale v Cortine ovládla slalom aj paralelný obrovský slalom a k tomu pridala bronz z obrovského slalomu.

Pretekárka s ročníkom narodenia 1997 zostáva naďalej maximálne motivovaná, lebo túži aj po zisku aspoň jedného krištáľového glóbusu vo Svetovom pohári," tvrdia tvorcovia zjazdárskeho webu.

Za najväčšie sklamanie šampionátu považujú účinkovanie talianskych reprezentantiek. Tie vybojovali jedinú medailu – Marta Bassinová sa stala majsterkou sveta v paralelnom obrovskom slalome spoločne s už spomenutou Liensbergerovou.

"Hostiteľská krajina dokázala presvedčiť iba v obrovskom slalome mužov a paralelnej súťaži žien. Najmä ženský azúrový výber sa správal na svoje pomery v tejto sezóne príliš triezvo.

Za očakávaniami zaostala najmä Federica Brignoneová a dosiaľ suverénna ‚obrakárka‘ Bassinová tvrdo dopadla z výšin na zem.

Je na zváženie, ako by sa vylepšila talianska bilancia, ak by bola k dispozícii zranená skvelá zjazdárka Sofia Goggiová," doplnil web skiweltcup.tv.

VIDEO: Dojmy dvojnásobnej medailistky z MS Petry Vlhovej po prílete do Popradu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #MS v lyžovaní 2021