Nikdy to už nebude normálne. Niekedy mám pocit, že ma prešiel autobus

, 20.02.2021 18:10
Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová s bronzom zo slalomu v Cortine d´Ampezzo. Autor: ,

Mikaela Shiffrinová je definitívne spolu s Larou Gutovou-Behramiovou hviezdou šampionátu.

V nedeľňajšom slalome získala bronz a domov odchádza s bilanciou 1–1–2. Má zlato s kombinácie, striebro z obráku a 3. miesto z najtechnickejšej disciplíny a super G.

Napriek tomu, že historický piaty slalomový titul po úspechoch v rokoch 2013, 2015, 2017 aj 2019 nezískala, sklamaná nebola: „Videla som, že Katharina je výborne rozbehnutá. Ukázala to už v obrovskom slalome a v sobotu to potvrdila.“

Američanka načala druhú desiatku kovov zo svetových šampionátov (bilancia 6–2–3), no najmä na medailu premenila každý zo štyroch štartov v Cortine. V sezóne, keď vo SP jazdí iba technické disciplíny, si na MS zvolila najnabitejší program. Vyhrala kombináciu, striebro si odniesla z obrovského slalomu a bronz si vybojovala aj v super-G.

Petra
		Vlhová so striebornou medailou zo
		slalomu.
Petra
		Vlhová počas medailového
		ceremoniálu.
+11Víťazka Katharina
		Liensbergerová, vľavo
		druhá...

„Nikdy v minulosti by som sa neodvážila povedať, že môžem získať štyri medaily na jedných MS. Snívala som o tom a je pre mňa špeciálne, že som dokázala lyžovať tak, aby sa mi to podarilo,“ povedala Američanka, ktorá sa od vlaňajška vyrovnáva s tragickým úmrtím otca.

To ju psychicky poznačilo. Na dlho sa vytratila z lyžiarskych svahov, v tejto sezóne na lyžiach zaháňa pochmúrne myšlienky.

„Pravdepodobne to už nikdy nebude ‚normálne‘, ale ‚normál‘ sa stále mení. Niektoré dni sú dobré a v iné mám pocit, akoby ma prešiel autobus. Tieto dva týždne boli skvelé, každý deň som sa mohla na niečo tešiť. Určite som za všetko vďačnejšia než pred rokom.“

Mikaela naspievala pred šampionátom pieseň pre zosnulého otca

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#MS v lyžovaní 2021 #Mikaela Shiffrinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku