V piatok sa predstavia až traja Slováci. Pozrite si štartovú listinu

Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen bude v piatkovom obrovskom slalome (10.00/13.30) obhajovať titul majstra sveta.

18.02.2021 21:14
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.

Podľa tohtosezónnych výsledkov však bude v Cortine d'Ampezzo najväčším favoritom na zlato Francúz Alexis Pinturault, ktorý vyhral predchádzajúce tri súťaže Svetového pohára v tejto disciplíne.

Kristoffersen triumfoval pred dvoma rokmi vo švédskom Are pred Rakúšanom Marcelom Hirscherom, keď si duo vymenilo poradie na prvých dvoch miestach zo zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Najlepšie „obrákové“ umiestnenie Nóra v tejto zime je piata pozícia z ouvertúry SP v Söldene, v nasledujúcich piatich pretekoch sa do elitnej desiatky prebojoval už len raz.

Pinturault získal bronz na oboch vrcholných podujatiach a momentálne v disciplíne dominuje, premožiteľa nenašiel v Alta Badii ani v dvoch súťažiach v Adelbodene, kde dvakrát za sebou skončil na druhom mieste Chorvát Filip Zubčič. Ten už má na šampionáte na konte striebro v paralelných pretekoch.

Pinturault suverénne vedie celkové poradie SP a v prestížnom seriáli je aj na čele hodnotenia disciplíny. V Cortine získal bronz v super G a striebro v alpskej kombinácii, v ktorej bol takisto top favoritom.

Teraz má šancu skompletizovať medailovú zbierku najhodnotnejším kovom. Medzi ďalších adeptov na najvyššie méty patria aj Slovinec Žan Kranjec či Švajčiari Marco Odermatt s Loicom Meillardom.

Neúspešná obhajoba Petry Vlhovej v obráku Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Lara Gutová-Behramiová so zlatou medailou z...

V piatkovej súťaži sa predstavia traja slovenskí reprezentanti, k bratom Adamovi a Andreasovi Žampovcom sa pridal Filip Baláž. Vo štvrtkovej kvalifikácii obsadil desiate miesto s odstupom 3,30 sekundy na najrýchlejšieho Kanaďana Jamesa Crawforda. Adam Žampa bude mať štartové číslo 19, Andreas Žampa 30 a Baláž 71.

Piatkový obrovský slalom mužov (10.00/13.30)

MS 2019 (Are): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.), 2. Marcel Hirscher (Rak.), 3. Alexis Pinturault (Fr.)
ZOH 2018 (Pjongčang): 1. Hirscher, 2. Kristoffersen, 3. Pinturault
svah: Labirinti, štart 2110 m, cieľ 1560 m, dĺžka trate 1320 m, prevýšenie 450 m, klesanie max 55, priemer 34 percent