Shiffrinová ukázala, ako rezať oblúky na ľade. A naladila sa na súboje s Vlhovou

Prečítajte si ohlasy zahraničných médií na alpskú kombináciu v Cortine.

15.02.2021 16:57
Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Mikaela Shiffrinová počas slalomového kola kombinácie v Cortine.

Blick (Švaj.): Hádajte, kto je späť? Po priemernej sezóne SP je Mikaela Shiffrinová na vrchole sezóny v plnej sile. Po bronze v super G berie zlato v kombinácii. Michelle Gisinová pokračuje vo švajčiarskej medailovej žatve, na Petru Vlhovú stratila iba tri stotinky.

Po Slovenke boli preteky rozhodnuté, keďže sa neštartovalo v obrátenom poradí. Dvojnásobná obhajkyňa kombinačného titulu Wendy Holdenerová verila v chybu spomínanej trojice, no v slalome po chybe odstúpila.

Alpská kombinácia na MS s Petrou Vlhovou Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Mikaela Shiffrinová pred úvodným kolom alpskej...

ZDF (Nem.): Mikaela Shiffrinová získala šieste zlato na MS v lyžovaní. Kombináciu v Cortine d'Ampezzo Američanka suverénne vyhrala pred Slovenkou Petrou Vlhovou (0,86 s) a Švajčiarkou Michelle Gisinovou (+0,89).

Pre dvojnásobnú olympijskú šampiónku Shiffrinovú je to prvý titul majsterky sveta v tejto disciplíne po štyroch víťazstvách v slalome (2013, 15, 17, 19) a jednom v super G (2019).

Viac zlatých medailí z majstrovstiev sveta získali iba legendárna Nemka Christl Cranzová (12), Francúzka Marielle Goitschelová a Švédka Anja Pärsonová (obe po 7).

Pódium v Cortine so striebornou Petrou Vlhovou Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová pózuje so striebornou medailou z...

Neveitalia (Tal.): Dvoje pretekov, dve medaily. Po obetovanej časti Svetového pohára ukazuje Mikaela Shiffrinová v Cortine najlepšiu formu.

Rovnako ako v Aare skončila na druhom mieste Petra Vlhová. Nebola stopercentne spokojná, keďže jej cieľom bola zlatá medaila. „Môžem byť šťastná, aj keď som mierila za víťazstvom. Teraz ma čaká paralel,“ uviedla.

Tretia Michelle Gisinová nezostala nič dlžná svojej úprimnosti: Mikaela nám ukázala, ako sa rezať slalomové oblúky na ľade. Milujem Cortinu, sú to perfektné MS!"

Aftonbladet (Švéd.): Čakanie sa skončilo. Shiffrinová si odniesla svoje prvé zlato z MS od smrti svojho otca pred niečo vyše rokom. Pred druhou Vlhovou mala náskok až 86 stotín.

Sport.cz: (ČR) Mikaela Shiffrinová zdolala v slalome Petru Vlhovú o pol sekundy a ideálne sa naladila na blížiaci sa súboj so Slovenkou v technických disciplínach. Ziskom šiesteho svetového zlata sa dvadsaťpäťročná Američanka dotiahla v historických tabuľkách medzi ženami na štvrté miesto.

ORF (Rak.): Mikaela Shiffrinová pridala do svojho životopisu prvé zlato v alpskej kombinácii. Jej triumf sa po výbornej jazde v super G očakával. Vlhová s Gisinovou pred ňou sňali klobúk. Boj o medaily sa rakúskych lyžiarok tentokrát netýkal.

iDNES (ČR): S náročnou zamrznutou traťou kombinačného slalomu malo problémy veľa pretekárok. Vypadlo ich až štrnásť. Napokon sa radovala americká hviezda Mikaela Shiffrinová.

MTI (Maď.): Američanka Mikaela Shiffrinová vďačila za úspech v kombinácii predovšetkým skvelému prvému kolu, keď tesne skončila za dvoma domácimi pretekárkami.

V slalome potom už nemala ťažkú úlohu. Má šiesty titul majsterky sveta, dve olympijské zlaté medaily, no prvýkrát sa na MS tešila v kombinácii.

Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #MS v lyžovaní 2021