Ďalšie intrigy voči Vlhovej! Opäť ju nepustia tam, kde Shiffrinovú a spol.

22.01.2021 12:00
Petra Vlhová, Livio Magoni
Úspešný tandem - Livio Magoni a Petra Vlhová. Autor: ,

Už len niekoľko minút zostáva do ďalšieho zjazdu sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok. V Crans-Montane nechýba ani Petra Vlhová.

Líderka elitného seriálu bude hájiť 60-bodový náskok pred Michelle Gisinovou. Prípravu na náročný predĺžený víkend v Crans-Montane absolvovala v dobrom psychickom i fyzickom rozpoložení, čo potvrdil aj kouč Livio Magoni.

„Morálka v našom tíme je vysoká. Musíme tvrdo pracovať. V Crans-Montane sa budeme pripravovať na rýchlostné disciplíny i na obrovský slalom,“ cituje Magoniho neveitalia.it.

Vlhovú čaká okrem dnešného zjazdu aj zajtrajšie repete (o 10.00) a v nedeľu superobrovský slalom (o 12.00). Krátko na to – v utorok 26. januára – bude musieť znova prepnúť z rýchlostných na technické disciplíny.

Najdôležitejší muž v živote Petry Vlhovej -...
Petra
		Vlhová a jej otec Igor Vlha.
+10Livio Magoni je
		renomovaný taliansky tréner,...

Na náročnom svahu v Kronplatzi ju čaká obrovský slalom. Vlhová sa na spomínané preteky i februárové majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo chcela pripravovať v rovnakých podmienkach ako jej konkurentky.

Talianski organizátori ďalšieho kola Svetového pohára i svetového šampionátu však nemajú s Magonim najlepšie vzťahy. A tak prišla zamietavá odpoveď.

"Obrátil som sa na organizátorov aj Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS) s otázkou, či sa môžeme na preteky i MS chystať rovnako ako Švajčiarky, Američanky, Talianky či Slovinky.

Dostal som negatívnu odpoveď. Nebudeme sa teda pripravovať v dejisku, ale v Selvine. Neskladáme však zbrane," doplnil Magoni.

Pravda v tejto súvislosti kontaktovala aj brata Petry Vlhovej, Borisa. Dlhoročný člen tímu tvrdí, že na podobné podrazy si už zvykli a v tíme kvôli tomu nemajú zlú náladu. „Neunavuje nás to. Livio je na to zvyknutý z čias, keď trénoval Tinu Mazeovú. Zažíval s ňou to isté. Upozornil nás na to už pred tromi rokmi. Vravel nám, že raz to príde. Už je to tu. Ideme si však svoje a neriešime to,“ vyhlásil Boris Vlha.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Livio Magoni