Ledecká s Vlhovou mali netradičné publikum. Češka neustála vyvrátenie fámy

, 12.01.2021 13:35
Ester Ledecká
Ester Ledecká. Autor: ,

Ak sa niekomu máli 19. miesto Petry Vlhovej v nedeľňajšom super G Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom St. Antone, malo to svoje dôvody.

Češka Ester Ledecká označila trať tohto superobrovského slalomu za jednu z najťažších, na akých súťažila. Až 18 pretekárok vrátane viacerých favoritiek, ktoré nedokončili, je vysoké číslo.

Úradujúca olympijská šampiónka v super G skončila šiesta, ale v niektorých momentoch mala strach, že „vyletí“ z trate.

„Som rada, že som tie preteky vôbec dokončila,“ citujú české médiá Ledeckej slová pre jej servisnú agentúru. "V úseku po ‚ice falle‘ som chcela hneď zaťažiť ľavú lyžu.

Urobila som to však neskoro, to zaťaženie nebolo dobré a odnieslo ma to až niekam do hája… Od tej chvíle to už bol tak trochu boj o holý život," vysvetlila Ledecká, ktorá sa pred Vianocami začala pripravovať na preteky SP aj v spoločnosti Vlhovej.

Najdôležitejší muž v živote Petry Vlhovej
		-...
Petra
		Vlhová a jej otec Igor
		Vlha.
+10Livio Magoni je
		renomovaný taliansky
		tréner,...

Najťažší super G v kariére

Mnohé pretekárky vrátane slovenskej líderky Svetového pohára v cieli nedeľňajšieho super G priznali, že sú vďačné vôbec za to, že došli do cieľa bez pádu.

"Bolo to náročné a rôznorodé, všetky sme s traťou mali problémy. Možno to bol vôbec najťažší super G v mojej kariére. Super G je taký, že máte prehliadku, ktorú idete krokom.

Potom sa dosť zle odhaduje, ktorá zákruta vás ako ďaleko vynesie v pretekoch, keď jazdíte rýchlosťou viac než 100 km/h," vysvetlila Ledecká aj na webe IDnes.cz.

Česká obojživelníčka na snehu (jej doménou je aj paralelný obrovský slalom v snoubordingu) má v tejto sezóne zjazdárskeho Svetového pohára vysoké ambície v rýchlostných disciplínach.

V zjazde jej aktuálne patrí piate miesto a v super G je dokonca druhá, keď ovládla úvodné preteky sezóny vo Val d'Isere.

Šieste miesto zo St. Antonu si tiež veľmi váži. „V tejto sezóne je šieste miesto zatiaľ moje najhoršie v super G. Dúfam, že to tak aj zostane,“ pousmiala sa Ledecká.

Snehuliaci Elton a Olaf

Na facebooku zverejnila video zo zákulisia víkendového podujatia v Rakúsku. Prešla sa po tribúne v cieľovom priestore, kde namiesto divákov stáli snehuliaci štylizovaní do podôb známych postáv.

„To, že tu nemáme fanúšikov, je len fáma,“ uviedla. Po predstavení netradičného Eltona Johna či rozprávkového Olafa sa pošmykla a so smiechom skončila na zadku:

Portál Sport.cz, ktorý odtajnil Ledeckej program na ďalšie dni.

Podľa jej trénera Tomáša Banka chcela odcestovať do Bad Gasteinu, kde sa v utorok uskutočnia preteky v paralelnom slalome v snoubordingu.

Nakoniec sa rozhodlo, že štartovať bude až vo švajčiarskej Crans Montane v dvoch zjazdoch a superobrovskom slalome v dňoch 22. – 24. novembra. V najbližších technických disciplínach vo Flachau a najbližší víkend v Slovinsku sa nepredstaví.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku