Väčšiu rýchlosť v žiadnych iných pretekoch nenaberie. Petra Vlhová stojí pred ďalšou výzvou. V St. Antone sa pokúsi v pretekoch Svetového pohára konkurovať najlepším zjazdárkam planéty.
Preteky sa začínajú o 11.45. Sledovať ich môžete aj vďaka nášmu online prenosu.
Ako prvá sa postaví na štart Rakúšanka Nina Ortliebová. Hneď za ňou sa vydá na trať dosiaľ najväčšia konkurentka Vlhovej v boji o veľký krištáľový glóbus – Švajčiarka Michelle Gisinová.
Češka Ester Ledecká, víťazka piatkového tréningu, má číslo 9. Jej slovenská kolegyňa bude mať na sebe osemnástku.
Celkovo je na štartovej listine 48 pretekárok.
Petra Vlhová a jej program v sezóne 2020/21
Dátum podujatia |
Miesto a disciplína |
Umiestnenie Vlhovej |
17. októbra |
Sölden – obrovský slalom |
3. |
21. novembra |
Levi – slalom |
1. |
22. novembra |
Levi – slalom |
1. |
26. novembra |
Lech Zürs – paralelný slalom |
1. |
5. decembra |
St. Moritz – super G |
zrušené |
6. decembra |
St. Moritz – super G |
zrušené |
12. decembra |
Courchevel – obrovský slalom |
3. |
14. decembra |
Courchevel – obrovský slalom |
nedokončila |
18. decembra |
Val d´Isere – zjazd |
26. |
19. decembra |
Val d´Isere – zjazd |
33. |
20. decembra |
Val d´Isere – super G |
6. |
28. decembra |
Semmering – obrovský slalom |
zrušený |
29. decembra |
Semmering – slalom |
4. |
3. januára |
Záhreb – slalom |
1. |
9. januára |
St. Anton – zjazd |
12. |
10. januára |
St. Anton – super G |
19. |
12. januára |
Flachau – slalom |
4. |
16. januára |
Maribor – obrovský slalom |
4. |
17. januára |
Maribor – obrovský slalom |
10. |
22. januára |
Crans Montana – zjazd |
4. |
23. januára |
Crans Montana – zjazd |
7. |
24. januára |
Crans Montana – super G |
nedokončila |
26. januára |
Kronplatz – obrovský slalom |
12. |
30. januára |
Garmisch Partenkirchen – super G |
10. |
31. januára |
Garmisch Partenkirchen – super G |
2. |
8. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – alpská kombinácia |
2. |
9. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – super G |
9. |
13. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – zjazd |
neštartovala |
16. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – paralelný slalom |
nedokončila |
17. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – tímová súťaž |
Slovensko neštartovalo |
18. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – obrovský slalom |
12. |
20. februára |
MS v Cortine d'Ampezzo – slalom |
2. |
26. februára |
Val di Fassa – zjazd |
9. |
27. februára |
Val di Fassa – zjazd |
12. |
28. februára |
Val di Fassa – super G |
32. |
6. marca |
Jasná – slalom |
2. |
7. marca |
Jasná – obrovský slalom |
1. |
12. marca |
Are – slalom |
1. |
13. marca |
Are – slalom |
8. |
17. marca |
Finále SP v Lenzerheide – zjazd |
zrušené |
18. marca |
Finále SP v Lenzerheide – super G |
zrušené |
20. marca |
Finále SP v Lenzerheide – slalom |
6. |
21. marca |
Finále SP v Lenzerheide – obrovský slalom |
11. |
Konečné poradie SP (po 31 súťažiach): 1. Petra VLHOVÁ 1416 bodov, 2. Lara Gutová-Behramiová 1256, 3. Michelle Gisinová (obe Švaj.) 1130, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 1075, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) 903, 6. Marta Bassinová 876, 7. Federica Brignoneová (obe Tal.) 867, 8. Corinne Suterová (Švaj.) 753, 9. Sofia Goggiová (Tal.) 740, 10. Wendy Holdenerová (Švaj.) 536
Konečné poradie v slalome (9): 1. Liensbergerová 690, 2. Shiffrinová 655, 3. VLHOVÁ 652. 4. Gisinová (Švaj.) 491, 5. Holdenerová 415, 6. Dürrová 235.
Konečné poradie v obrovskom slalome (8): 1. Bassinová 546, 2. Shiffrinová 420, 3. Worleyová 391, 4. Gisinová 389, 5. Brignoneová 372, 6. VLHOVÁ 342, 7. Gutová-Behramiová 288, 8. Robinsonová 278, 9. Hrovatová 234, 10. Liensbergerová 198
Konečné poradie v zjazde (7): 1. Goggiová 480, 2. Suterová 410, 3. Gutová-Behramiová 383, 4. Johnsonová 330, 5. Weidleová 265, 6. Pirovanová 220, … 12. Vlhová 164
Konečné poradie v super G (6): 1. Gutová-Behramiová 525 b., 2. Brignoneová 323, 3. C. Suterová 310, 4. Tipplerová 272, 5. Ledecká 236, 6. Bassinová 228.