Muži majú za sebou prvý slalom. Bola to veľmi tesná dráma

Prvý mužský slalom Svetového pohára 2020/2021 sa stal korisťou švajčiarskeho lyžiara Ramona Zenhäuserna. Druhý skončil v talianskej Alta Badii Rakúšan Manuel Feller s odstupom 8 stotín, na tretej priečke sa umiestnil jeho krajan Marco Schwarz (+0,12).

21.12.2020 15:00
Šťastný Ramon Zenhäusern. Foto: SITA/AP, Alessandro Trovati
Ramon Zenhäusern Šťastný Ramon Zenhäusern.

Po prvom kole viedol 21-ročný Talian Alex Vinatzer, juniorský majster sveta spred dvoch rokov. V druhom kole však urobil v hornej časti trate chybu a napokon prišiel do cieľa až na štvrtom mieste.

Držiteľ malého glóbusu za slalom z uplynulej sezóny Nór Henrik Kristoffersen skončil šiesty, líder celkového poradia SP Alexis Pinturault obsadil jedenástu pozíciu. Zenhäusern zajazdil v prvom kole ôsmy najlepší čas, v druhom sa však výrazne zlepšil a vybojoval svoj druhý triumf v slalome SP v kariére.

„Nezostávalo mi nič iné, ako v druhom kole zaútočiť. Išiel som tak, ako viem, bola to ťažká práca. Pred štartom som bol nervózny, slalomová prestávka bola dlhá,“ uviedol víťaz pre Eurosport. Slováci v súťaži neštartovali.

Druhé slalomové preteky sezóny sú na programe v utorok 22. decembra v ďalšom talianskom lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio.

Výsledky slalomu SP v Alta Badii:
1. Ramon Zenhäusern (Švaj.) 1:45,43 min, 2. Manuel Feller (Rak.) +0,08 s, 3. Marco Schwarz (Rak.) +0,12, 4. Alex Vinatzer (Tal.) +0,19, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,31, 6. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,37, 7. Daniel Yule +0,47, 8. Tanguy Nef (obaja Švaj.) +0,56, 9. Sebastian Foss-Solevag (Nór.) +0,57, 10. Dave Ryding (V.Brit) +0,70
celkové poradie SP (po 10 z 38 podujatí): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 400 bodov, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 375, 3. Marco Odermatt (Švaj.) 340, 4. Filip Zubčič (Chorv.) 239, 5. Mauro Caviezel (Švaj.) 217, 6. Kristoffersen 212, …, 43. Adam ŽAMPA 71, 85. Andreas ŽAMPA (obaja SR) 11
poradie v slalome (1 z 11): 1. Zenhäusern 100 b., 2. Feller 80, 3. Schwarz 60, 4. Vinatzer 50, 5. Muffat-Jeandet 45, 6. Kristoffersen 40

Muži, ktorí stoja za úspechom Petry Vlhovej Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky