Deväť nesklopených terčov. Fialková uzavrela výsledkovú listinu

Sobotňajšie stíhacie preteky 4. kola Svetového pohára biatlonistiek v rakúskom Hochfilzene sa skončili suverénnym triumfom Tiril Eckhoffovej.

19.12.2020 15:45 , aktualizované: 16:51
Rakúsko Biatlon SP 3.kolo stíhačka ženy Fialková Foto: ,
Sklamaná Ivona Fialková.
debata (15)

Tridsaťročná nórska reprezentantka potvrdila prvé miesto z piatkového šprintu a v ideálnom počasí vyhrala systémom štart-cieľ. Dosiahla tak šestnáste individuálne prvenstvo v SP v kariére.

Druhá skončila Švédka Hanna Öbergová (+22,5 s), na tretej priečke finišovala jej sestra Elvira (+27,6 s). Jediná Slovenka na štarte Ivona Fialková prišla do cieľa na poslednom 58. mieste (+6:32,7 min.), absolvovať musela až deväť trestných okruhov.

Do pretekov išla so stratou 1:46 minúty ako 45., ale zlyhala na strelnici a nemohla tak pomýšľať na zisk prvých slovenských bodov do poradia SP.

Eckhoffová vybehla na trať ako líderka s osemsekundovým náskokom pred prenasledovateľkami a po prvej čistej streľbe ho zvýšila. Urobila tak aj na druhej streľbe, hoci na nej zaznamenala jednu chybu.

{* koniec-sablona } [ galeria=„69519“ | layout=„standard“ | nazov=„To najkrajšie z biatlonovej strelnice“ *]

Na prvej stojke bola tiež bezchybná, a keď neminula ani na druhej stojke, o jej triumfe nebolo pochýb. Mala aj skvelý beh a v tejto sezóne už vyhrala tretíkrát. Hanna Öbergová urobila rovnako ako jej sestra na strelnici dve chyby, ale bežala o čosi rýchlejšie.

Na čele celkového poradia SP zostala Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá v stíhačke skončila siedma so stratou vyše jednej minúty. Hanna Öbergová sa ale k nej dotiahla na rozdiel štyroch bodov. V sobotu nebola na strelnici bezchybná žiadna zo štartujúcich.

{* sablona=„info­box_v_clanku“ *} výsledky 4. kola SP v Hochfilzene – stíhačka žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 28:24,8 min. (1 tr. okruh), 2. Hanna Öbergová +22,5 s (2), 3. Elvira Öbergová (obe Švéd.) +27,6 (2), 4. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +28,2 (2), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +42,2 (1), 6. Franziska Preussová (Nem.) +49,4 (2), 7. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +1:03,5 min. (4), 8. Linn Perssonová (Švéd.) +1:04,3 (2), 9. Denise Herrmannová (Nem.) +1:13,7 (2), 10. Emma Lunderová (Kan.) +1:23,6 (1), … 58. Ivona FIALKOVÁ (SR) +6:32,7 (9)

celkové poradie SP (po 8 z 26 pretekov): 1. Olsbuová Röiselandová 355 bodov, 2. H. Öbergová 351, 3. Dinara Alimbekavová (Biel.) 305, 4. E. Öbergová 296, 5. Eckohoffá 292, 6. Preussová 265

poradie v stíhačke (po 3 z 8 pretekov): 1. Olsbuová Röiselandová 150, 2. H. Öbergová 145, 3. Eckohoffová 144, 4. Alimbekavová 127, 5. E. Öbergová 118, 6. Preussová 108