Deväť nesklopených terčov. Fialková uzavrela výsledkovú listinu

, 19.12.2020 15:45, aktualizované: 16:51
Rakúsko Biatlon SP 3.kolo stíhačka ženy Fialková
Sklamaná Ivona Fialková. Autor: ,

Sobotňajšie stíhacie preteky 4. kola Svetového pohára biatlonistiek v rakúskom Hochfilzene sa skončili suverénnym triumfom Tiril Eckhoffovej.

Tridsaťročná nórska reprezentantka potvrdila prvé miesto z piatkového šprintu a v ideálnom počasí vyhrala systémom štart-cieľ. Dosiahla tak šestnáste individuálne prvenstvo v SP v kariére.

Druhá skončila Švédka Hanna Öbergová (+22,5 s), na tretej priečke finišovala jej sestra Elvira (+27,6 s). Jediná Slovenka na štarte Ivona Fialková prišla do cieľa na poslednom 58. mieste (+6:32,7 min.), absolvovať musela až deväť trestných okruhov.

Do pretekov išla so stratou 1:46 minúty ako 45., ale zlyhala na strelnici a nemohla tak pomýšľať na zisk prvých slovenských bodov do poradia SP.

Eckhoffová vybehla na trať ako líderka s osemsekundovým náskokom pred prenasledovateľkami a po prvej čistej streľbe ho zvýšila. Urobila tak aj na druhej streľbe, hoci na nej zaznamenala jednu chybu.

Davidová.

Na prvej stojke bola tiež bezchybná, a keď neminula ani na druhej stojke, o jej triumfe nebolo pochýb. Mala aj skvelý beh a v tejto sezóne už vyhrala tretíkrát. Hanna Öbergová urobila rovnako ako jej sestra na strelnici dve chyby, ale bežala o čosi rýchlejšie.

Na čele celkového poradia SP zostala Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá v stíhačke skončila siedma so stratou vyše jednej minúty. Hanna Öbergová sa ale k nej dotiahla na rozdiel štyroch bodov. V sobotu nebola na strelnici bezchybná žiadna zo štartujúcich.

{* sablona=„info­box_v_clanku“ *} výsledky 4. kola SP v Hochfilzene – stíhačka žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 28:24,8 min. (1 tr. okruh), 2. Hanna Öbergová +22,5 s (2), 3. Elvira Öbergová (obe Švéd.) +27,6 (2), 4. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +28,2 (2), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +42,2 (1), 6. Franziska Preussová (Nem.) +49,4 (2), 7. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +1:03,5 min. (4), 8. Linn Perssonová (Švéd.) +1:04,3 (2), 9. Denise Herrmannová (Nem.) +1:13,7 (2), 10. Emma Lunderová (Kan.) +1:23,6 (1), … 58. Ivona FIALKOVÁ (SR) +6:32,7 (9)

celkové poradie SP (po 8 z 26 pretekov): 1. Olsbuová Röiselandová 355 bodov, 2. H. Öbergová 351, 3. Dinara Alimbekavová (Biel.) 305, 4. E. Öbergová 296, 5. Eckohoffá 292, 6. Preussová 265

poradie v stíhačke (po 3 z 8 pretekov): 1. Olsbuová Röiselandová 150, 2. H. Öbergová 145, 3. Eckohoffová 144, 4. Alimbekavová 127, 5. E. Öbergová 118, 6. Preussová 108

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.