Víťazstvo aj post lídra. Nórska hviezda má skvelé double

Obhajca veľkého glóbusu Aleksander Aamodt Kilde z Nórska získal druhé víťazstvo v tejto sezóne Svetového pohára alpských lyžiarov.

19.12.2020 13:37
Aleksander Aamodt Kilde Foto: ,
Aleksander Aamodt Kilde.

V sobotu triumfoval v zjazde v talianskej Val Gardene a skvele nadviazal na piatkový triumf v super-G v tomto stredisku. Víťazstvom sa dostal aj na čelo celkového poradia seriálu, resp. disciplíny.

Kilde na druhé miesto odsunul o 22 stotín sekundy Ryana Cochrana-Siegleho z USA, tretí finišoval Švajčiar Beat Feuz (+0,54).

Slovensko v súťaži malo zastúpenie, keď so štartovým číslo 61 absolvoval svoju jazdu Martin Bendík, ako posledný zo štartovej listiny. Na víťaza stratil 5,65 sekundy a skončil 60.

Pre 28-ročného Kildeho to bolo celkovo šieste víťazstvo v pretekoch SP a tretie v zjazde. Vo Val Gardene triumfoval aj v zjazde v roku 2018, v roku 2019 sa nešlo.

Na čele poradia seriálu preskočil Švajčiara Marca Odermatta, ktorý v sobotu neštartoval a teraz má na neho náskok 45 bodov.

Kariéra Petry Vlhovej Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
S bratom Borisom sú spolu neustále už od detstva.

„Moje lyžovanie je ešte lepšie ako v predchádzajúcej sezóne. Mám aj potrebnú rýchlosť. A, samozrejme, som o rok starší a skúsenejší. Toto všetko sa veľmi hodí, ak chce človek víťaziť vo Svetovom pohári,“ citovala agentúra APA Kildeho.

Nórom sa vo Val Gardene v poslednej dekáde darí brilantne. Je to pre nich v zjazde štvrté víťazstvo z uplynulých piatich prípadov. Piatkový Kildeho triumf v super-G bol už siedmym v tomto stredisku z uplynulých deviatich v tejto disciplíne.

V sobotu sa nevídane darilo aj Američanom. Dvadsaťosemročný Ryan Cochran-Siegle získal vôbec prvé pódium v kariére pri svojom 98. štarte v SP.

Bryce Bennett skončil na štvrtom mieste spolu s Nórom Kjetilom Jansrudom a tretím reprezentantom USA v prvej šestke bol Jared Goldberg.

výsledky zjazdu vo Val Gardene:
1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 2:01,45 min., 2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,22 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,54, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) a Bryce Bennett (USA) obaja +0,62, 6. Jared Goldberg (USA) +0,72, 7. Carlo Janka (Švaj.) +0,78, 8. Romed Baumann (Nem.) +0,90, 9. Max Franz +0,98, 10. Matthias Mayer (obaja Rak.) +1,05, … 60. Martin BENDÍK (SR) +5,65

Celkové poradie SP (po 8 z 38 súťažiach): 1. Kilde 335 bodov, 2. Marco Odermatt (Švaj.) 290, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 276, 4. Mauro Caviezel (Švaj.) 217, 5. Filip Zubčič (Chor.) 208, 6. Jansrud 161, … 34. Adam ŽAMPA 71, 80. Andreas ŽAMPA (obaja SR) 7

Poradie v zjazde (2/9): 1. Kilde 150, 2. Martin Čater (Slov.) 106, 3. Feuz a Cochran-Siegle po 100, 5. Otmar Striedinger (Rak.) 81, 6. Urs Kryenbühl (Švaj) 67

Viac na túto tému: #Martin Bendík #Aleksander Aamodt Kilde