Lyžiari odchádzajú. SLA prišla o štatút národného zväzu

Rezort školstva zrušil utorkovým dňom osvedčenie o uznaní za národný športový zväz Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA).

15.12.2020 15:03
Ivan Ivanič Foto: ,
Prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič.
2

Od začiatku decembra ukončilo svoje členstvo v SLA už viac ako 220 lyžiarov. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe.

„Ministerstvu školstva boli v priebehu tohto roka doručené viaceré podnety súvisiace s činnosťou SLA, ktorých predmetom bol aj návrh na zrušenie osvedčenia o uznaní za národný športový zväz SLA, a to z dôvodov údajného opakovaného porušovania zákona o športe,“ uvádza rezort školstva.

Z údajov v registri fyzických osôb v športe informačného systému športu (ISŠ) vyplýva, že k 1. decembru mala SLA v ISŠ registrovaných 748 športovcov a iný športový zväz pre príslušný šport (Zväz slovenského lyžovania) mal k uvedenému dňu v ISŠ registrovaných 848 športovcov.

S bratom Borisom sú
		spolu neustále už od detstva.
November 2013: So svojim
		veľkým vzorom -...
+18Marec 2016: Petra
		Vlhová v prvom kole pretekov...

„Z toho vyplýva, že SLA k uvedenému dátumu nereprezentovala a nezastupovala väčšinu lyžiarov – športovcov v Slovenskej republike, čím nespĺňa podmienku na členstvo v medzinárodnej športovej organizácii s celosvetovou pôsobnosťou pre príslušný šport, v tomto prípade v Medzinárodnej lyžiarskej federácii FIS, o čom rezort školstva FIS informoval oficiálnym listom 1. decembra,“ ozrejmilo ministerstvo školstva.

Elektronickou poštou 2. decembra doručili ministerstvu list z FIS, z ktorého vyplýva, že FIS zablokovala konto SLA vo FIS, ako aj prístup do systému FIS, prostredníctvom ktorého je možné prihlasovať športovcov na súťaže, ktoré sa organizujú v rámci jej pôsobnosti.

„Prihlasovanie slovenských lyžiarov – športovcov a členov realizačných tímov na medzinárodné súťaže organizované FIS dočasne prevzal Slovenský olympijský a športový výbor, čo je v plnom súlade so športovo-technickými predpismi FIS,“ uzavrelo ministerstvo školstva.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Zväz slovenského lyžovania #Slovenská lyžiarska asociácia