Ďalší spor. SLA znova nevyplatila Vlhovcom desaťtisíce eur

27.10.2020 09:13
Petra Vlhová
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v rakúskom Söldene. Autor: ,

Nová sezóna, staré problémy. Petra Vlhová otvorila Svetový pohár v alpskom lyžovaní výborným tretím miestom. V zákulisí však spoločne so svojim tímom - podobne ako už niekoľkokrát v minulosti - zvádza tuhý boj o peniaze.

Problémom je nevyplatených takmer 42-tisíc eur pre členov Vlhovej realizačného tímu. Jeho šéf a Vlhovej otec Igor tvrdí, že Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) neuznala faktúry a neposlala im peniaze, na ktoré má Ski Team Vlha právo.

„Problémom je, že pani Penkert (predsedníčka Kontrolno-revíznej komisie SLA, pozn.) neuznala zmluvy hlavného trénera Livia Magoniho, jeho asistentov, mentálnej trénerky a tak ďalej,“ uviedol pre televíziu Markíza Igor Vlha.

SLA sa bráni, že faktúry nemôže uhradiť, lebo nie sú kompletné a v poriadku.

„Náklady na odmeny musia byť zmluvne dohodnuté. Predložené doklady túto podmienku nespĺňali. Doklady spĺňajúce kritériá boli už aj uhradené,“ argumentoval prezident SLA Ivan Ivanič.

Pripomenul tým finančné zdroje na prípravu, ktoré SLA uhradila Vlhovcom v máji.

S bratom Borisom
		spolu už od detstva.
November 2013: So svojim
		veľkým vzorom
		-...
+18Marec 2016: Petra
		Vlhová v prvom kole
		pretekov...

"Tam to bolo bez problémov, uznali aj niektorých športových odborníkov. Som sám prekvapený, čo sa teraz deje.

Meno Vlha v zväze rezonuje. Ivanič, Mersich (viceprezident SLA, pozn.) a Penkert budú robiť všetko preto, aby sa to odďaľovalo a peniaze nakoniec Petra nedostala," doplnil Vlha.

Ivanič sa bráni a otcovi najlepšej slalomárky za uplynulú sezónu odkazuje, že ak budú doklady v stopercentnom poriadku, peniaze SLA vyplatí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenská lyžiarska asociácia #Petra Vlhová #Ivan Ivanič #Igor Vlha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku