Budík o pol piatej, ustupujúci sneh. Ledecká sa už pripravuje na top disciplíny Vlhovej

18.04.2020 08:31
Ester Ledecká
Ester Ledecká. Autor: ,

Napriek tomu, že je v Česku vyhlásený núdzový stav, na vonkajších športoviskách sú aktivity povolené - pri dodržiavaní podmienok. Platí to aj pre lyžovanie a snoubording.

Ester Ledecká preto využíva posledné zvyšky snehu na tréning slalomu a obrovského slalomu na Červenohorskom sedle na severnej Morave.

„Sme veľmi radi, dodržujeme všetky zásady proti koronavírusu a musím povedať, že to bol veľmi kvalitný tréning, aj keď je okolo tráva, tak je to zvláštne,“ povedal tréner dvojnásobnej olympijskej víťazky Ondřej Bank pre Českú televíziu. Aj keď sa zdá, že do štartu novej sezóny je ďaleko, nevie, kedy sa budú môcť dostať na prípravu do Rakúska.

Naokolo zelená tráva

Ledecká strávila dva týždne v karanténe, následne trénovala doma – kým sa jej podarilo dohodnúť tréning na svahu. Ako vyzerá?

Ledecká, Bank a servisman Miloš Machytka po budíku o 4.30 čaká tréning od šiestej do pol deviatej.

„Aby sme po jasnej noci využili tvrdý sneh a nestretávali v tejto zložitej situácii veľa ľudí. A za súčasných podmienok je dvakrát-trikrát náročnejšie pripraviť trať,“ povedal Bank.

Ester Ledecká.
Ester Ledecká. Autor: SITA/AP, GIAN EHRENZELLER

Na kopec ju ťahá snežný skúter a tréning z diaľky natáčajú. Najskôr sa na približne 700 metrový úsek zmestilo tridsať obrákových bránok, po ustupujúcom snehu sa skrátil na 400 metrov, takže momentálne jazdí len slalom.

„Je to dobré, dobiehame technické disciplíny, na ktoré inokedy nemáme čas,“ povedal o disciplíne, ktorá jej pasuje do kombinácie, v ktorej v rámci predčasne ukončenej sezóny Svetového pohára skončila celkovo tretia. Obrovský slalom a slalom, obľúbené disciplíny Slovenky Petry Vlhovej, by však mohla vyskúšať aj v ostrom štarte.

„Táto sezóna nám otvorila trochu dvere k technickým disciplínam. Výhodné štartovné poradie pre obrovský slalom i slalom nám zostane aj budúci ročník a my by sme chceli aj tieto disciplíny. Situácia v súvislosti s koronavírusom k tomu navyše napomáha, pretože zjazd ani super G sa v Česku trénovať nedajú. Takže trénujeme obrovský aj klasický slalom, čo by sa mohlo prejaviť vo SP,“ doplnil Bank.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petra Vlhová #koronavírus #Ester Ledecká
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku