Glóbusy neoslavoval, je vo vojne. Magoni má mamu v dedine smrti

09.04.2020 05:00
Austria Alpine Skiing World Cup
Tréner Petry Vlhovej Livio Magoni. Autor: ,

Kým na Slovensku sa schyľuje k veľkonočným sviatkom a trčí sa v zápchach, Taliansko rieši existenčné problémy.

Z krajiny, ktorú najviac postihol koronavírusu, pochádza aj tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej. Livio Magoni opísal hrozivé momenty, ktoré prináša pandémia v jeho rodisku.

"Je to katastrofa. V mojej provincii a celkovo v krajine je to ako vojna. Všetko je zatvorené, nikto sa nehýbe, každý deň ohlasujú nové prípady mŕtvych ľudí, nemôžeme ísť preč z domu ani na 200 metrov. Všetko sa zastavilo,“ uviedol pre šport24.sk taliansky kormidelník.

Magoni sa spoločne so synom Eliasom nachádza v dedinke Vipiteno. Podľa rodáka zo Selvina je sittuácia pokojnejšia, ako v Bergame, kde žije zvyšok jeho rodiny.

"Kvôli koronavírusu som stratil už troch kamarátov, okrem nich zomrelo mnoho ďalších ľudí. Mám tam mamu a ďalšiu rodinu, takže nie je čas na oslavovanie glóbusov,“ pripomenul Magoni.

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. Autor: Instagram.com

Narážal na životnú sezónu jeho zverenky. Vlhová získala v skrátenej sezóne dva malé krištáľové glóbusy. V nasledujúcom ročníku bude obhajovať tituly v slalome a paralelných disciplínach.

Magoni nedávno predĺžil zmluvu s Liptáčkou do zimných olympijských hier 2022 v Pekingu. Má s ňou nemalé ciele.

Zisk cenného kovu i titulu najlepšej lyžiarky sveta.

"Som pripravený. Či je aj Petra, zatiaľ netuším. Uvidíme na konci dvojročného cyklu na olympiáde v Číne,“ uzavrel Magoni.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová #Livio Magoni #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku