Magoniho stále strašia správy z rodiska: Nemôžem veriť tomu, čo počujem

06.04.2020 06:50
Livio Magoni
Livio Magoni. Autor: ,

Pred týždňom poslal slovenským médiám drsný odkaz a video z Vipitenu. "Zostaňte doma. V mojej dedine dnes zomrelo 22 ľudí," napísal taliansky tréner Petry Vlhovej Livio Magoni.

S odstupom dní opísal situáciu na Apeninskom polostrove, kde je počet úmrtí na nový koronavírus najvyšší na svete. Podľa oficiálnych údajov mu podľahlo 15 887 ľudí.

Najhoršia situácia je v severnej časti. Magoni sa nachádza v spomínanom Vipitene, je však rodákom zo Selvina, kde žije jeho celá rodina.

„Situácia je stále zlá a pre všetkých nebezpečná. Problém začíname mať okrem starších ľudí aj s mladými v rozmedzí dvadsať až tridsať rokov. Neviem vôbec, čo s nami bude, pretože aj ekonomické plánovanie je veľmi ťažké. Pre bežných ľudí už predstavuje problém aj ísť nakúpiť potraviny,“ uviedol pre denník Šport.

Video Livia Magoniho z Vipitenu:

Selvino je vzdialené od Bergama 20 kilometrov. Podľa Magoniho je to v jeho rodisku mimoriadne ťažké.

„Zomiera tam veľa ľudí. Prišiel som už o niekoľko priateľov. Občas nemôžem veriť tomu, čo počujem. Keď volám so svojou mamou, chcem ísť za ňou a súrodencami, no odhovárajú ma, že musím zostať vo Vipitene, pretože u nich je to veľmi nebezpečné. Nemôžeme sa pohybovať po krajine. Mám informácie len od nich. Hovoria mi, kto zomrel alebo kto sa nakazil,“ pokračoval.

Ako trávi čas? „Zostávam doma so synom Eliasom, čo ma teší. Užívam si čas strávený s ním. Celé dni sa len hráme. Občas vyjdeme do záhrady, kde si zahráme futbal alebo nejaké iné hry,“ dodal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petra Vlhová #Livio Magoni #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku