Stopka aj pre Fialkové. Na finále Svetového pohára nepocestujú

12.03.2020 14:29, aktualizované: 14:56
Paulína a Ivona Fialkové.
Paulína a Ivona Fialkové. Autor: ,

Finálové podujatie Svetového pohára biatlonistov v nórskom Osle sa pre hrozbu nového koronavírusu neuskutoční.

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) naznačila zrušenie finále SP na Holmenkollene po tom, čo nórske úrady nariadili odloženie všetkých podujatí s viac ako 500 účastníkmi.

Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Nórsku vzrástol vo štvrtok na 702.

„Na základe odporúčaní zdravotných orgánov sa mestské zastupiteľstvo v Osle rozhodlo, že pre riziko spojené s koronavírusom zruší tohtoročné preteky Svetového pohára,“ uviedli organizátori vo svojom vyhlásení.

Napriek celosvetovej hrozbe koronavírusu v programe SP naďalej zostávajú preteky vo fínskom Kontiolahti (12.-15. marca), kde by tak mala tento týždeň vyvrcholiť biatlonová sezóna.

Vo štvrtok bol na programe šprint mužov na 10 km, v piatok sa má konať šprint žien na 7,5 km, v sobotu stíhačky a na záver v nedeľu mix dvojíc a mix štafeta.

Slovenská reprezentantka Paulina Fialková aktuálne figuruje v celkovom poradí SP na 8. mieste so ziskom 489 bodov, jej sestra Ivona je 43. (107 b.). Martinovi Otčenášovi patrí 61. priečka so 47 bodmi.

Počet smrteľných obetí SARS-CoV-2 sa podľa údajov „Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE“ vo štvrtok o 14.45 SEČ celosvetovo zvýšil na 4717, v 125 krajinách/re­giónoch sveta ho diagnostikovali u 127.863 osôb.

#Paulína Fialková #koronavírus #Ivona Fialková #biatlon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku