Guláš, dychovka, skvelá nálada. Vlhovej fanklub to rozbalil naplno

15.02.2020 12:32
fanklub Vlhová Slovinsko
Fanúšikovia Petry Vlhovej v Slovinsku. Autor:

Musíte ešte počkať, nedávno som tam dal zemiaky. Týmito slovami sa šéf fanklubu Petry Vlhovej Miroslav Ledecký ospravedlňoval hladným fanúšikom po prvom kole sobotňajšieho obrovského slalomu v Slovinsku.

Nesplnil sľub, ktorý viac ako tisícke priaznivcov dal – že si medzi prvým a druhým kolom pochutnajú na čerstvo uvarenom guláši.

„Mali sme viacero problémov, takže zatiaľ si musíme vystačiť bez neho,“ vravel Ledecký. Popri neustálom miešaní v zhruba stolitrovom kotlíku vyslovil obavy, že gulášu nebude dosť. „Ak Petra vyhrá, neviem, čo s nami bude,“ zasmial sa.

Krátko po úvodnej jazde – Vlhová bola po nej premiérovo v tomto ročníku na líderskej pozícii – privítal pred jedným z hotelov v obci Podkoren nadšených slovenských priaznivcov. Zo zjazdovky v Kranjskej Gore je to zhruba desať minút peši.

„Kto chce podporiť dobrú vec a odniesť si nejaký Petrin suvenír, nech sa páči k môjmu autu. Tam vám dievčatá ponúknu čiapky, šály či magnetky,“ nabádal ostatných.

Darčekové predmety idú na dračku, výťažok z nich pôjde na dobročinné účely. Popri svižnom predaji sa ozýva hudba a spev v podaní skupiny Ľudová hudba Jas, ktorá naspievala oficiálnu hymnu slovenskej lyžiarky s názvom Peťa si top! Priaznivci okrem nej nepohrdnú aj klasikám ako Macejko či Ešte si ja pohár vínka vypijem.

„Slovinci na nás pozerajú, nemajú kde zaparkovať a ani prejsť. Chceme im ukázať, ako sa oslavuje úspech a zabáva. Veľmi nám nepomohli, obchody i bary boli pozatvárané. Ukázali sme im, že sa všetko dá,“ doplnil Ledecký.

Slovenská zábava v drobnej slovinskej dedine sa dostala vo forme videa aj k Vlhovej. „Bola v šoku, nechápala, čo sa to tu deje. No a ak vyhrá obrovský slalom, tak to bude veľmi krásne i náročné,“ uzavrel Ledecký.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku