Pyšná dcéra a trénerka. Kuzminová priviedla rodičov k medailám

16.01.2020 14:38

Už bývalá reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová sa v polovici januára dočkala ďalšieho úspechu, nie však ako aktívna športovkyňa, ale ako trénerka svojej mamy Oľgy Šipulinovej.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Когда я была маленькой, мои родители учили меня кататься на лыжах. Прошли годы, я стала Олимпийской чемпионкой, и теперь мы поменялись ролями. Я подсказываю маме по технике, и о том, что мне помогало побеждать. Потому что ее давняя мечта должна была сбыться. Она много лет мечтала о победе на соревнованиях мирового уровня, и много над собой работала. Сегодня она стала чемпионкой в своей возрастной категории на #MastersGames2020 #InnsbruckWinterSportFestival по биатлону в индивидуальной гонке! Очень горжусь своими родителями. Похоже, что мы с Антохой успешно передали «эстафетную палочку» снова своим родителям, после завершения спортивной карьеры. #деньВоспоминаний #memories Congratulation to my mom for a Victory in biathlon competition #InnsbruckWinterSportsFestival2020 #SpomienkovyDen Pamatam sa este ako male devciatko na mojich prvych trenerov-mojich rodicov. Po tolkych rokoch sa to zmenilo...uz netrenuje mama-mna, ale ja-ju☺️ Spolocne treningove sustredenie v #Osrblie prineslo ovocie☝️Mama dnes sa stala majsterkou #MastersGames2020 v #Innsbruck

Príspevok, ktorý zdieľa Anastasia Kuzmina (@nastja.kuzminova),

Tá sa totiž na Zimných svetových hrách veteránov v rakúskom Innsbrucku stala svetovou šampiónkou v kategórii žien nad 60 rokov. Anastasia Kuzminová sa aktívne podieľala na príprave svojich rodičov na spomenuté podujatie, spolu absolvovali napríklad sústredenie v Osrblí.

A vyplatilo sa. Kvalitné umiestnenie dosiahol aj Kuzminovej otec Vladimir Šipulin, ktorého medzi mužmi klasifikovali na 4. priečke a od medaily ho delilo necelých 8 sekúnd.

Úspech mamy slovenskú niekdajšiu športovkyňu dojal.

"Keď som bola malá, moji rodičia ma učili lyžovať sa. Prešli roky a ja som sa stala olympijskou šampiónkou. A teraz sme si vymenili úlohy. Mame radím v technike aj v tom, čo mne pomáhalo víťaziť. Pracovali sme na tom, aby sa jej podarilo naplniť dávny sen, veľmi dlho totiž snívala o víťazstve na pretekoch svetovej úrovne. A teraz sa stala majsterkou vo svojej kategórii v individuálnych biatlonových pretekoch.

Som na svojich rodičov veľmi pyšná. Zdá sa, že spolu s bratom Antonon sme úspešne odovzdali štafetový kolík späť rodičom, keď sme ukončili kariéry," napísala trojnásobná olympijská šampiónka na sociálnych sieťach.

Rodičia Kuzminovej boli úspešní aj v rýchlostných pretekoch, keď mama Oľga získala zlato a otec Vladimír striebro.

V Innsbrucku sa dočkalo cenných kovov aj Slovensko. V individuálnych pretekoch žien nad 50 rokov získala striebro Dana Bartalská Niňajová, následne si v šprinte vybojovala bronz. V šprinte cenné kovy získali aj Ľuboslav Palguta (striebro, 40+) a Katarína Kaliská (bronz, 45+).

#Anastasia Kuzminová #Oľga Šipulinová #Vladimir Šipulin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku