ANKETA: Vlhovej šťastné číslo. Uštedrí sokyni ďalšiu tvrdú lekciu?

14.01.2020 12:19
Petra Vlhová,
Lyžiarska obec sa teší na ďalší veľký duel Petry Vlhovej s Mikaelou Shiffrinovou. Autor: ,

Dejisko: Flachau. Hlavné postavy: Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová.

Malá rakúska dedina bude dnes večer svedkom pokračovania ďalšej bitky vo veľkej slalomovej vojne. Uspeje po druhý raz v rade Vlhová? Alebo si vezme späť stratené pozície Shiffrinová?

Favoritkou je – napokon ako vždy – suverénka Svetového pohára. Lenže pozor! V rovnakej pozícii bola aj pred niekoľkými dňami v Záhrebe, odkiaľ však odchádzala s tvrdou lekciou.

Liptáčka jej nadelila v najdlhšom slalome sezóny manko viac ako 1,3 sekundy a naznačila, že je v jej silách zdolať aj takú výnimočnú pretekárku, akou je Shiffrinová.

Vo Flachau by to mal byť znovu súboj dvoch najlepších slalomárok ostatných sezón. V prospech Vlhovej nehovorí len momentálna psychická výhoda, ktorú si priniesla zo Záhrebu, ale aj fakt, že na zjazdovke vo Flachau jej to svedčí.

Napokon, vlani si tu užívala tóny slovenskej hymny – na počesť jej veľkého triumfu. Mimochodom, kto verí na osud, vtedy štartovala Vlhová s číslom 2, rovnaké si vytiahla aj tentoraz.

Prinesie jej znovu šťastie? Názor vyjadrite v našej ankete a večer si ho overte v živých prenosoch na Pravda.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slalom #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #flachau
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku