Nekonečné preteky v hmle. Toto som ešte nezažil, vravel víťaz Kriechmayr

Zdĺhavé super G Svetového pohára lyžiarov vo Val Gardene vyhral Rakúšan Vincent Kriechmayr.

20.12.2019 15:52
Super G, hmla Foto: ,
Hmla na trati super G vo Val Gardene.

Preteky sa predĺžili na viac ako tri hodiny pre hmlu a vynútili si niekoľko prerušení a odkladov.

Štart tretieho super G sezóny bol krátko pred poludním, ale už po štyroch lyžiaroch prišla prvá vynútená pauza. Na časť trate sa totiž zniesla hmla. Po polhodine absolvovalo preteky ďalších 16 lyžiarov, po čom nasledovala ďalšia a výrazne dlhšia prestávka.

Aby mohli preteky započítať, muselo odštartovať najmenej 30 pretekárov. A to sa nakoniec podarilo. Kriechmayrov čas už nemal šancu nikto ohroziť a dvadsaťosemročný Rakúšan sa dočkal piateho pohárového triumfu v kariére, zo super G tretieho.

„Rozhodne to nebolo príjemné a dúfal som, že preteky budú pokračovať. Ale samozrejme tak, aby to bolo spravodlivé aj pre ostatných,“ povedal Kriechmayr. „Pre jury to bolo dnes hrozne ťažké. Chceli to dokončiť, pretože predpoveď na zajtra nie je dobrá. Potom sa k hmle pridal aj dážď. Také preteky som ešte nezažil. Som však rád, že sa to takto skončilo“ dodal.

Víťazný Rakúšan nakoniec zdolal len o päť stotín Nóra Kjetila Jansruda, olympijského víťaza z tejto disciplíny zo Soči. Tretí bol Nemec Thomas Dressen.

Super G vo Val Gardene

1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 1:13,84 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,05 s, 3. Thomas Dressen (Nem.) +0,22, 4. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,35, 5. Dominik Paris (Tal.) +0,36, 6. Hannes Reichelt (Rak.) +0,38, 7. Johan Clarey (Fr.) +0,54, 7. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,54, 9. Beat Feuz (Švaj.) +0,55, 10. Adrien Theaux (Fr.) +0,58

Celkové poradie SP (po 9 zo 44 pretekov): 1. Kriechmayr 312 b, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 264, 3. . Matthias Mayer (Rak.) 257, 4. Paris 249, 5. Henrik Kristoffersen (Nór.) 243, 6. Kilde 224 poradie super-G (3): 1. Kriechmayr 196 b, 2. Mayer 184, 3. Kilde 156, 4. Caviezel 155, 5. Paris 145, 6. Marco Odermatt (Švaj.) 143

Viac na túto tému: #Vincent Kriechmayr #super G mužov