Výrazná zmena vo Svetovom pohári. Poteší aj Vlhovú

30.10.2019 10:23
Petra Vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Od sezóny 2020/2021 by mali do kalendára Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach pribudnúť paralelné preteky.

Rakúšania veria, že sa uskutočnia práve na ich území v termíne medzi tradičným úvodom sezóny v obrovskom slalome v Söldene a prvým slalomom vo fínskom Levi.

„Je to už naplánované, ale ešte nie schválené,“ uviedol organizačný riaditeľ Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Patrick Riml, cituje ho portál laola1.at.

O preteky v paralelnom slalome, resp. obrovskom slalome sa údajne uchádzajú štyri strediská v troch krajinách – dve rakúske a po jednom talianskom a nórskom. „Rozhodnutie zrejme padne v novembri,“ doplnil Riml.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zavedením nových pretekoch sleduje skrátenie obdobia medzi prvým obrovským slalomom a úvodným slalomom sezóny, ktoré momentálne trvá štyri týždne.

Ak by sa nové zamýšľané podujatie SP uskutočnilo aj v ženskej kategórii, malo by veľký význam aj pre slovenskú reprezentantku Petru Vlhovú. Rodáčka z Liptovského Mikuláša totiž patrí medzi absolútnu svetovú špičku v paralelných pretekoch na zasnežených svahoch.

#Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Petra Vlhová #paralelný slalom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku