Vlhová sa v príprave vyhýba eskimákom. Nabrala v hornej časti tela

, 04.09.2019 15:19, aktualizované: 16:22
Vlhová
Lyžiarka Petra Vlhová absolvuje sústredenie v Tatrách. Autor: ,

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvolila pred novou sezónou tradične pestrú prípravu. Zaradila do nej viaceré športy a v rámci posilňovania hornej časti tela skúsila aj kajak. V novej sezóne sa chce prioritne venovať obľúbeným slalomovým disciplínam, rýchlostné budú závisieť od jej pocitu počas sezóny.

Najlepšia slovenská slalomárka trávi začiatok septembra vo Vysokých Tatrách. „Chceli sme zmeniť prostredie, navyše Slovensko je pekná krajina, zvlášť Tatry. Spravili sme si v Tatrách kondičný kemp a ja sa veľmi teším, že je to práve na tomto mieste,“ prezradila.

Prvé preteky Svetového pohára ju čakajú až koncom októbra, takže na ladenie formy na rakúsky Sölden je ešte dosť času.

„Do začiatku sezóny ostávajú dva mesiace, ale už je to čoraz bližšie. V septembri sa ešte budem kondične pripravovať, no už budem čoraz viac času tráviť na lyžiach. V októbri už budem dolaďovať posledné detaily a jazdiť takpovediac na kvalitu.“

Petra Vlhová hovorí o príprave na novú sezónu.

„Ešte to momentálne veľmi neprežívam, až tak začiatkom októbra si začnem uvedomovať, že sa to zasa blíži. Nová sezóna síce nebude mat konkrétny vrchol v podobe majstrovstiev sveta či zimných olympijských hier, ale uvedomujem si, že bude ťažké potvrdiť pozície z minulej sezóny vo Svetovom pohári. Preto do toho dávam v príprave všetko,“ uviedla Vlhová.

Podobne ako na predchádzajúce sezóny, aj na nasledujúcu sa pripravuje pestrým tréningovým programom. Dril v posilňovni prestriedala s tenisom, bicyklom či kajakom.

„Už bolo načase, keďže som z Liptovského Mikuláša,“ poznamenala s úsmevom a vážnejšie pokračovala: „Už vlani som si chcela vyskúšať kajak, tento rok sa mi to konečne podarilo. Cieľ však bol nabrať svalovú hmotu na hornú časť tela, teda na chrbát a ruky. Môžem povedať, že som sa v kajaku ani raz neprevrátila, "eskimák“ teda ešte nebol.

Je to skvelé pre rozvoj chrbta a rúk. Chceli sme, aby som iba stále nedvíhala činky v posilňovni, ale aby som robila niečo, čo ma bude baviť a spestrí to prípravu," uviedla.

Realizačný tím majsterky sveta v obrovskom slalome sa medzičasom rozšíril o ďalšieho člena – Taliana Mattea Baldissaruttiho, ktorý pomôže hlavnému servisnému technikovi a zároveň Petre poradí v tréningovom procese.

Vlhová si uvedomuje, že nebude jednoduché zopakovať výsledky zo sezóny 2018/19, v ktorej okrem titulu majsterky sveta získala v pretekoch SP 14 pódiových umiestnení.

„Do každej prípravy dávam všetko a vždy sa snažím pripraviť na 120 percent. Aj tentoraz je tomu tak, stále sa pripravujem najlepšie ako viem. Dôležité bude, ako sa budem cítiť v októbri na prvých pretekoch.“

Svoju športovú všetrannosť dokazuje nielen v príprave, ale aj počas sezóny. Viackrát už štartovala aj v zjazde: "Prioritou sú naďalej slalom, obrovský a paralelný slalom. Uvidíme, ako sa potom budem cítiť. Neskôr sa po porade s tímom rozhodneme, či pôjdeme aj kombinácie a rýchlostné disciplíny.

Viem, že sme sa viackrát vyjadrili, že by sme ich chceli, ale človek nikdy nevie. Záležať bude na tom, ako sa mi bude dariť. Ak budem v mojich disciplínach zbierať body a pódiá, tak to necháme tak, ale ak to bude inak, tak možno pôjdeme rýchlostné. Záležať však bude v prvom rade na mojich pocitoch."

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku