Vlhovú na začiatku prípravy potešila radostná správa: Budem tetou!

18.06.2019 11:28
Petra Vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Petra Vlhová sa už poctivo pripravuje na budúcu sezónu, v ktorej bude opäť patriť medzi najväčšie hviezdy seriálu Svetového pohára.

Slovenská lyžiarska superstar si na jar dopriala dovolenku na Srí Lanke. Plánový začiatok letnej prípravy potom narušila choroba, pre ktorú Vlhová vynechala aj preteky v triatlone.

Ako informuje portál myliptov.sme.sk, Vlhová zapojila tento rok do prípravy viaceré nové prvky. Top novinkou je kajak, do vodnoslalomárskej lode si sadla premiérovo v deň svojich 24. narodenín.

„Novinkou je zaradenie kajaku a tenisu do tréningov. Po dohode s mojím hlavným trénerom Liviom Magonim, ktorý tu bol na Liptove dva dni, a kondičným trénerom Šimonom Klimčíkom sme sa rozhodli, že zapracujeme niečo, čo ma bude baviť.“

„Nechcela som byť stále zavretá len vo fitku a v letných horúcich dňoch to bude aj zábava. Zároveň sme tým chceli docieliť posilnenie hornej časti tela. Skvelé podmienky nám poskytuje Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši,kde pádlujú aj naši dobrí slalomári,“ uviedla Vlhová a dodala:

„Čo sa týka tenisu, ten nebude len o prehadzovaní loptičky. Tréningy budem mávať s tenisovým trénerom, ktorý mi to bude rozhadzovať zo strany na stranu, aby som si dala aj do tela. Kondička, postreh a obratnosť dostanú zabrať.“

Majsterka sveta v obrovskom slalome bude mať aj nové úlohy v rámci rodiny.

„Môj brat Boris bude otec a zo mňa bude teta, veľmi sa na to teším. Či nastanú v tíme nejaké zmeny, ešte nevieme a uvidíme časom,“ uviedla Vlhová, ktorá si s bratom Borisom zajazdila aj motokros.

#Petra Vlhová #alpské lyžovanie #Boris Vlha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku