Vlhová si už Oslo na Nový rok nepodmaní, Svetový pohár prvýkrát zavíta do Číny

05.06.2019 19:26
vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Svetový pohár v alpskom lyžovaní prvýkrát v histórii zavíta do Číny. V stredisku Jen-čching sa vo februári uskutočnia zjazd a super-G mužov (15. - 16. 2.), čo budú zároveň testovacie preteky pred ZOH 2022 v Pekingu.

Kalendár SP na sezónu 2019/2020 aj s čínskou zastávkou schválila Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) na konferencii v chorvátskom Dubrovníku a v stredu ho zverejnila na svojej oficiálnej webstránke. FIS už predtým oznámila, že alpská kombinácia bude mať nový formát.

Preteky sa začnú slalomom a najlepšia tridsiatka sa potom predstaví v super G. V dôsledku nového formátu kombinácie bude kalendár SP ešte nahustenejší než bol v predchádzajúcich sezónach.

Na ženy čaká dokopy 43 pretekov, z toho štyri kombinácie, muži absolvujú 46 súťaží, medzi nimi tri kombinácie. V oboch prípadoch ide o nárast v porovnaní s minulým ročníkom, v ktorom muži odjazdili 42 pretekov a ženy 40.

Triumf Petry Vlhovej v Osle

Stále zostáva otvorené, či sa 1. januára uskutočnia mestské preteky v paralelnom slalome mužov a žien. Oslo už o organizovanie novoročného podujatia nemá záujem.

Či ho od nórskej metropoly prevezme iné stredisko, bude definitívne známe až v júli, uviedla agentúra APA. Tento rok sa víťazkou paralelného slalomu v Osle stala slovenská reprezentantka Petra Vlhová.

TV Pravda: Petra Vlhová má za sebou sezónu, o akej ani nesnívala. Aká budúcnosť čaká na slovenskú lyžiarsku hviezdu? Aj o tom diskutovala v relácii Týždeň v športe dvojica športových redaktorov Pravdy.

#Petra Vlhová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku