51 ku 49. Otec Hirscher rieši dilemu či skončí, alebo zaútočí na ďalší veľký glóbus

19.03.2019 13:55
Marcel Hirscher, Mikaela Shiffrinová
Marcel Hirscher a Mikaela Shiffrinová s veľkými glóbusmi po záverečnom podujatí Svetového pohára v Soldeu. Autor: ,

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie o pokračovaní alebo ukončení kariéry.

Počká však, ako mu pôjde regenerácia po sezóne, v ktorej vybojoval rekordný ôsmy veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári za sebou.

Hirscher oslávil 2. marca tridsiatku a od októbra je otec. „Už desať rokov som v seriáli, uvidím, ako sa budem cítiť na začiatku leta, či bude fyzicky a mentálne možné absolvovať ďalšiu dobrú sezónu. Uvedomujem si, že už nemám osemnásť, no stále chcem bojovať o veľký glóbus a na to potrebujem byť v stopercentnom stave,“ povedal Hirscher podľa agentúry AFP.

Marcel Hirscher so vzácnymi trofejami počas...
Marcel Hirscher so vzácnymi trofejami počas tlačovej konferencie vo Viedni. Autor: Reuters, LEONHARD FOEGER

Na utorňajšej tlačovej konferencii vo Viedni uviedol, že sa k jednej z možností prikláňa v pomere 51 ku 49 percent, ale nešpecifikoval, ku ktorej.

Rakúšan si vo SP 2018/2019 zabezpečil aj malé glóbusy za slalom a obrovský slalom, čo sa mu podarilo štvrtýkrát v kariére a tretíkrát za sebou, celkovo vlastní 20 sezónnych trofejí. V záverečnom slalome ročníka v Soldeu obsadil 14. priečku: „Pripomenulo mi to, že víťazstvá nie sú samozrejmé.“

V seriáli ich nazbieral 67, 138-krát bol na pódiu. Je jedenásťnásobný medailista z majstrovstiev sveta (7–4–0), tri medaily získal na zimných olympijských hrách (2–1–0).

TV Pravda: Petra Vlhová má za sebou sezónu, o akej ani nesnívala. Aká budúcnosť čaká na slovenskú lyžiarsku hviezdu? Aj o tom diskutovala v relácii Týždeň v športe dvojica športových redaktorov Pravdy.

#Marcel Hirscher
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku