Shiffrinová: Slováci možno cítia, že aj ja som tak trochu ich. Sú ohromne féroví

10.03.2019 08:36
Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová v Špindlerovom Mlyne. Autor: ,

Mikaela Shiffrinová je šampiónka. Na lyžiach ale aj s mikrofónom v ruke.

Keď v sobotu suverénnym spôsobom ovládla slalom v českom Špindlerovom Mlyne, akoby chcela utešiť davy fanúšikov zo Slovenska, ktorí v českých horách fandili Petre Vlhovej.

„Ospravedlňujem sa. Určite ste chceli vidieť na najvyššom stupienku Petru,“ povedala hneď na úvod.

„Miestni fanúšikovia náš šport naozaj milujú. S prihliadnutím na dážď a sneh to neboli ideálne dni na vychádzku a pozeranie pretekov, oni však boli šťastní a plní entuziazmu. Prechádzať cieľom a počuť taký dav, to je neskutočná paráda,“ zamyslela sa Američanka, ktorá o takejto podpore môže len snívať. A to aj vtedy, ak sa preteky konajú na jej domácich svahoch.

Keď Shiffrinová chválila divákov, mala na mysli predovšetkým Slovákov. Lebo práve oni mali počas oboch dní v Špindlerovom Mlyne absolútnu prevahu. „Jasne, keď to sem kvôli Petre majú tak blízko,“ prikývla hviezdna lyžiarka.

„Ale možno cítia, že aj ja som trochu ich. Takáto podpora je úžasná. Nie je to tak vždy: niekedy je ľudí málo, alebo len fandia domácim. Tu to bolo cool. Veľa fanúšikov, z môjho pohľadu boli navyše všetci ohromne féroví,“ dodala.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mikaela Shiffrinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku