Vlhovej slalomové šance sa zvyšujú. Shiffrinová trénovala inú disciplínu

07.03.2019 07:41
vlhová shiffrin
Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na MS v Aare. Autor: ,

Svetový pohár alpských lyžiarok sa tento víkend po ôsmich rokoch vráti do českého pohoria Krkonoše. Stredisko Špindlerov Mlyn bude dejiskom piatkového obrovského slalomu (8. marca) a o deň neskôr i klasického slalomu.

Ozdobou oboch disciplín budú isto súboje dvoch najúspešnejších lyžiarok vrcholiacej sezóny Svetového pohára – Američanky Mikaely Shiffrinovej a Slovenky Petry Vlhovej.

Shiffrinová je už istou víťazkou celkovej klasifikácie SP, ako aj hodnotenia klasického slalomu. Rada by však do svojej zbierky pridala aj ďalšie malé krištálové glóbusy.

Zatiaľčo Vlhová v rámci prípravy na podujatie v Špidlerovom Mlyne absolvovala preteky Európskeho pohára na domácom kopci v Jasnej (vyhrala slalom i obrák), americká superstar trénovala v Taliansku.

„Takto sa usmievate, keď nájdete miesto, ktoré je dobré pre vašu myseľ, dušu i tréning. Ďakujem Trentino za pohostinnosť. Áno, toto sú moje lyže na super G, čo môže znamenať len jednu vec. Uhádnete, akú?,“ napísala na sociálnych sieťach Shiffrinová.

Američanka vedie hodnotenie super G s 300 bodmi, ale tesne za ňou sú Tina Weiratherová z Lichtenštajnska (268 bodov) a Rakúšanka Nicole Schmidhoferová (253). Po viacerých zrušených pretekoch sa pôjde super G už len na záverečnom podujatí SP na budúci týždeň v Andorre.

TV Pravda: Timotej Zuzula hodnotí Petru Vlhovú v lyžiarskom špeciáli Týždeň v športe.

#lyžovanie #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku