Všetko o MS v biatlone - program, výsledky, profily

05.03.2019 15:05, aktualizované: 09.03.2019 00:14
zlato kuzmina
Anastasia Kuzminová pózuje počas medailového ceremoniálu, kde si prevzala zlatú medailiu za prvé miesto v šprinte žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone vo švédskom Östersunde. Autor: ,

Svetový šampionát v biatlone sa koná v termíne od 7. do 17. marca vo švédskom stredisku Östersund. Pozrite si kompletný servis Pravdy k podujatiu, ktoré s veľkými nádejami sledujú aj slovenskí fanúšikovia.

Slovensko budú reprezentovať štyri ženy – Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková, ako aj kvarteto mužov v zložení Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šíma.

Najväčšie šance na zisk cenného kovu majú Kuzminová s Paulínou Fialkovou. Prvá menovaná to potvrdila hneď vo svojej prvej disciplíne, keď po senzačnom výkone vyhrala jej „obľúbený“ šprint na 7,5 km a brala zlato.

Web Šport Pravda vám ponúkne z MS živé textové prenosy.

TV Pravda: Bývalá reprezentantka Martina Halinárová a športový redaktor Pavol Komár hodnotia šance Sloveniek pred blížiacimi sa MS v biatlone v relácii Týždeň v športe – biatlonový špeciál

Program a výsledky MS

štvrtok 7. marca 16.15 h miešaná štafeta 2 × 6 km + 2 × 7,5 km
1. Nórsko (Olsbuová-Röiselanová, Eckhoffová, JT Bö, Christiansen) 1:17:41,4 (0+7), 2. Nemecko +13,1 s (0+9), 3. Taliansko +1:09,6 min (0+14),… 12. Slovensko (Ivona Fialková, Paulína Fialková, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš) +3:22,9 (0+10)

piatok 8. marca 16.15 h rýchlostné preteky žien na 7,5 km
1. Anastasia Kuzminová (SR) 22:17,5 min (1), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +9,7 s (0), 3. Laura Dahlmeierová (Nem.) +12,6 (0), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +13,2 (2), 5. Mona Brorssonová (Švéd.) +21,7 (1), 6. Denise Herrmannová (Nem.) +23,9 (2),… 33. Ivona Fialková +1:36,2 min (2), 48. Paulína Fialková +2:10,1 (4), 86. Terézia Poliaková (všetky SR) +4:42,3 (4)

sobota 9. marca 16.30 h rýchlostné preteky mužov na 10 km
1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 24:37,6 min (1), 2. Alexander Loginov (Rus.) +13,7 s (0), 3. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) +16,5 (0), 4. Dmitro Pidručnij (Ukr.) +16,8 (0), 5. Simon Desthieux (Fr.) +24,8 (0), 6. Martin Fourcade (Fr.) +32,5 (0), … 39. Tomáš Hasilla +1:59,8 (0), 49. Matej Kazár +2:17,5 (1), 54. Martin Otčenáš (všetci SR) +2:32,7 (1)

nedeľa 10. marca 13.45 h stíhacie preteky žien na 10 km
1. Denise Herrmannová (Nem.) 31:45,9 min (2), 2. Tiril Eckhoffová (Nór.) +31,4 s (2), 3. Laura Dahlmeierová (Nem.) +31,6 (1), 4. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) +1:35,0 min (4), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:35,0 (5), 6. Anastasia Kuzminová (SR) +1:41,3 (7), … 37. Ivona Fialková (SR) +4:52,6 (7)

nedeľa 10. marca 16.30 h stíhacie preteky mužov na 12,5 km
1. Dmytro Pidručnyj (Ukr.) 31:54,1 min (2 tr. okr.), 2. Johannes Thingnes Boe (Nór.) +8,3 s (5), 3. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +17,7 (3), 4. Tarjei Boe (Nór.) +18,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +27,8 (2), 6. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +40,8 (1), 7. Antonin Guigonnat (Fr.) +47,3 (2), 8. Benjamin Weger +47,8 (3), 9. Jevgenij Garaničev (Rus.) +48,3 (1), 10. Simon Eder (Rak.) +49,3 (0), …, 45. Matej KAZÁR +4:15,8 min (4), 51. Martin OTČENÁŠ +5:32,8 (6), 56. Tomáš HASILLA (všetci SR) +6:43,8 (9)

utorok 12. marca 15.30 h vytrvalostné preteky žien na 15 km
1. Hanna Öbergová (Švéd.) 43:10,4 min (0), 2. Lisa Vittozziová (Tal.) +23,6 s (0), 3. Justine Braisazová (Fr.) +32,5 (1), 4. Laura Dahlmeiereová (Nem.) +39,5 (1), 5. Paulína FIALKOVÁ (SR) +45,5 (1), 6. Mona Brorssonová (Švéd.) +49,9 (1), … 47. Terézia POLIAKOVÁ +5:11,3 min (2), 58. Anastasia KUZMINOVÁ +6:08,7 (7), 70. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR) +7:42,4 (6)

streda 13. marca 16.10 h vytrvalostné preteky mužov na 20 km
1. Arnd Peiffer (Nem.) 52:42,4 min (0), 2. Vladimir Iliev (Bul.) +1:08,7 (1), 3. Tarjei Bö (Nór.) +1:09,1 (1), 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +1:35,7 (1), 5. Lukas Hofer (Tal.) +1:53,2 (2), 6. Simon Desthieux (Fr.) +1:54,0 (3), … 40. Matej KAZÁR +6:12,5 (3), 56. Martin OTČENÁŠ +7:43,6 (5), 86. Michal ŠÍMA (všetci SR) +11:56,5 (7)

štvrtok 14. marca 17.10 h single miešaná štafeta (1 žena + 1 muž)
1. Nórsko (Marte Olsbuová-Röiselandová, Johannes Thingnes Bö) 35:43,2 min (0+6), 2. Taliansko (Dorothea Wiererová, Lukas Hofer) +13,4 s (0+5), 3. Švédsko (Hanna Öbergová, Sebastian Samuelsson) +20,0 (0+8), 4. Nemecko (Denise Herrmannová, Erik Lesser) +30,5 (0+6), 5. Ukrajina (Anastasia Merkušinová, Dmitro Pidručnij) +41,5 (0+5), 6. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Matvej Jelisejev) +52,7 (0+5), … Slovensko (Terézia Poliaková, Tomáš Hasilla) preteky nedokončilo

sobota 16. marca 13.15 h štafetové preteky žien na 4 × 6 km
1. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová-Röiselandová) 1:12:00,1 h (1+8), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová) +24,3 s (0+6), 3. Ukrajina (Anastasia Merkušinová, Vita Semerenková, Julia Džimová, Vaľ Semerenková) +35,1 (0+5), 4. Nemecko (Vanessa Hinzová, Franziska Hildebrandová, Denise Herrmannová, Laura Dahlmeierová) +35,6 (1+14), 5. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Svetlana Mironovová, Uliana Kajševová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová) +43,6 (0+12), 6. Slovensko (Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková) +53,1 (0+9)

sobota 16. marca 16.30 h štafetové preteky mužov na 4 × 7,5 km
1. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová-Röiselandová) 1:12:00,1 h (1+8), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová) +24,3 (0+6), 3. Ukrajina (Anastasia Merkušinová, Vita Semerenková, Julia Džimová, Vaľ Semerenková) +35,1 (0+5), 4. Nemecko (Vanessa Hinzová, Franziska Hildebrandová, Denise Herrmannová, Laura Dahlmeierová) +35,6 (1+14), 5. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Svetlana Mironovová, Uliana Kajševová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová) +43,6 (0+12), 6. Slovensko (Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková) +53,1 (0+9)

nedeľa 17. marca 13.15 h preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km
1. Dorothea Wiererová (Tal.) 37:26,4 min (2), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +4,9 s (2), 3. Denise Herrmannová (Nem.) +15,4 (4), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +52,7 (3), 5. Tiril Eckhoffová (Noŕ.) +57,7 (4), 6. Laura Dahlmeierová (Nem.) 1:03,4 min (4), … 12. Paulína Fialková +1:42,7 (5), 28. Anastasia Kuzminová (obe SR) +4:44,1 (10)

nedeľa 17. marca 16.00 h preteky mužov s hromadným štartom na 15 km
1. Dominik Windisch (Tal.) 40:54,1 min (3), 2. Antonin Guigonnat (Fr.) +22,8 (3), 3. Julian Eberhard (Rak.) +23,3 (4), 4. Alexander Loginov (Rus.) +27,4 (5), 5. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) 33,2 (4), 6. Arnd Peiffer (Nem.) +39,6 (4)

Slovenské medailové nádeje

Anastasia Kuzminová

Vek: 34

Účasť na MS: Pjongčang 2009, Chanty-Mansijsk 2011, Ruhpolding 2012, Nové Město na Morave 2013, Hochfilzen 2017, Östersund 2019

ZOBRAZIŤ CELÝ PROFIL

Anastasia Kuzminová.
Anastasia Kuzminová. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Paulína Fialková

Vek: 26

Účasť na MS: Ruhpolding 2012, Nové Město na Morave 2013, Kontiolahti 2015, Oslo 2016, Hochfilzen 2017, Östersund 2019

ZOBRAZIŤ CELÝ PROFIL

Paulína Fialková.
Paulína Fialková. Autor: SITA/AP, Darko Bandic
#MS v biatlone #Östersund 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku