Všestrannosť výsadou. Petra je super silná, chváli rivalku Shiffrinová

01.03.2019 00:33
Sweden Alpine Skiing Worlds Vlhová MS
Petra Vlhová na MS v Aare. Autor: ,

Svetový pohár alpských lyžiarok sa na budúci týždeň vráti po ôsmich rokoch do českého pohoria Krkonoše. Stredisko Špindlerov Mlyn bude dejiskom piatkového obrovského slalomu (8. marca) a o deň neskôr i klasického slalomu.

Na miesto činu sa vracia americká superstar Mikaela Shiffrinová. Vedúca pretekárka priebežného poradia Svetového pohára práve v Špindlerovom Mlyne zažila debut v prestížnom seriáli SP. Písal sa dátum 11. marec 2011 a mladučkej Mikaele vtedy chýbalo k 16. narodeninám len niekoľko dní.

„Vždy si budem pamätať svoje prvé preteky vo Svetovom pohári. Bolo to ako sen. Že som tu mohla prvýkrát štartovať, bol vôbec ten najlepší darček k narodeninám,“ zaspomínala si pre ČT Sport Shiffrinová, ktorá si vo štvrtok vyskúšala svah v českom stredisku.

TV Pravda: Liptovský Mikuláš hrdo privítal majsterku sveta Petru Vlhovú.

V oboch pretekoch na budúci týždeň bude jej hlavnou rivalkou Slovenka Petra Vlhová. Liptáčka má skvelú sezónu, v ktorej ukázala veľký progres a jej súboje s americkou superstar sú ozdobou každého podujatia SP.

„Súťažíme spolu už veľa rokov. Vždy som ju sledovala a myslela som si, že čo do techniky je možno najlepšou lyžiarkou vo svojej vekovej kategórii,“ zložila kompliment súperke zo Slovenska rodáčka z Vailu a pokračovala:

„Je veľmi dobrá lyžiarka a je prirodzené, že patrí medzi špičku. Bojuje v každých pretekoch, teraz je navyše super silná i v obráku, nielen v slalome.“

Výsadu vo všestrannosti považuje Američanka za Vlhovej silnú stránku.

„Mohli ste to vidieť na svetovom šampionáte – má potenciál aj v rýchlosti. Je zaujímave, že tu taká pretekárka je. Vždy je niekto silný v jednej z disciplín, ale nie je tu jedna silná osoba vo všetkých disciplínach. Ja sa teraz o to snažím a myslím, že aj ona to dosiahne, čo ma aj veľmi motivuje,“ dodala pre ČT Sport Shiffrinová, ktorá už má vo vrecku malý glóbus za celkový triumf v slalome SP.

TV Pravda: Timotej Zuzula hodnotí Petru Vlhovú v lyžiarskom špeciáli Týždeň v športe.

#Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku