Favoriti bez medaily. Zlato z veľkého mostíka si vyskákal suverénny Eisenbichler

Nemeckým úspechom sa skončili preteky skokanov na lyžiach na veľkom mostíku na majstrovstvách sveta v Seefelde. Vyhral Markus Eisenbichler pred Karlom Geigerom, bronz získal prekvapivo Švajčiar Killian Peier.

23.02.2019 16:53
Markus Eisenbichler Foto: ,
Nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler sa teší z titulu majstra sveta.

Na Bergiseli v Innsbrucku vyšli favoriti naprázdno. Líder Svetového pohára Japonec Rjoju Kobajaši bol štvrtý, Poliak Kamil Stoch piaty a obhajca titulu domáci Stefan Kraft sa musel uspokojiť so šiestou priečkou. „Nemôžem sa vyhovárať. Mal som dva solídne pokusy, ale súperi boli lepší,“ povedal sklamaný Kraft podľa agentúry APA.

Po prvom kole viedol Peier, ktorý nebol nikdy vo Svetovom pohári na stupňoch víťazov, ale skákal dobre už v tréningoch. Eisenbichlerovi patrilo druhé miesto a Kobajaši, ktorý síce predviedol najdlhší pokus úvodného kola 133,5 metra, ale odpočítali mu body za vietor, bol tretí pred Geigerom.

V druhom kole sa dokázala len dvojica Nemcov dostať cez 130 metrov. Geiger o pol metra, čo ho posunulo k striebru. Eisenbichler predviedol najdlhší pokus dňa 135,5 metra a zvíťazil s obrovským náskokom. Peier skočil 129,5 metra, mal trochu problém pri dopade, ale na stupne víťazov sa nakoniec vošiel.

„Vedel som, že na to mám, tak som v druhom kole zariskoval. Normálne som pokojný, ale teraz sa celý trasiem. Snáď prvýkrát v živote nenachádzam slová,“ uviedol Eisenbichler pre akreditované médiá.

V nedeľu sú na veľkom mostíku na programe preteky družstiev.

Výsledky: 1. Markus Eisenbichler (Nem.) 279,4 b (131,5 m + 135,5 m), 2. Karl Geiger (Nem.) 267,3 (131,0+130,5), 3. Killian Peier (Švaj.) 266,1 (131,0+129,5), 4. Rjoju Kobajaši (Jap.) 262,0 (133,5+126,5), 5. Kamil Stoch (Poľ.) 259,4 (128,5+129,5), 6. Stefan Kraft (Rak.) 256,1 (130,0+126,5), 7. Johann Andre Forfang 250,9 (132,5+125,5), 8. Robert Johansson (obaja Nór) 248,9 (128,0+129,0), 9. Richard Freitag (Nem.) 248,7 (125,5+129,5), 10. Timi Zajc (Slovin.) 245,5 (127,0+124,0)

Viac na túto tému: #skoky na lyžiach #Markus Eisenbichler