Európske tituly v šprinte získali Tarjei Bö a Brorssonová, Slovákom sa nedarilo

Nór Tarjei Bö sa stal víťazom rýchlostných pretekov mužov na otvorených biatlonových majstrovstvách Európy v bieloruskom Minsku (20. - 24. februára).

23.02.2019 13:14
Ivona Fialková Foto: ,
Ivona Fialková na archívnej snímke.

Striebro získal Švéd Jesper Nelin a bronz Rus Dmitrij Malyško. Slovenský reprezentant Michal Šíma s jednou chybou na strelnici obsadil 40. miesto, Šimon Bartko nesklopil až štyri terče a klasifikovali ho na 86. priečke. Šíma sa kvalifikoval do nedeľňajších stíhacích pretekov, pre Bartka sa ME už skončili.

Ženskú stíhačku ovládla Švédka Mona Brorssonová, striebro získala Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová a bronz ďalšia švédska reprezentantka Hanna Öbergová. Slovenka Ivona Fialková na prvej streľbe minula raz, na druhej dvakrát a s odstupom 1:57,5 min na víťazku obsadila 29. pozíciu. I. Fialková sa v nedeľu predstaví v stíhacích pretekoch.

Program ME uzavrú v nedeľu 24. februára stíhacími pretekmi mužov i žien.

Otvorené ME v biatlone – Minsk:

Muži – rýchlostné preteky na 10 km: 1. Tarjei Bö (Nór.) 21:40,1 min (1), 2. Jesper Nelin (Švéd.) +10,6 s (0), 3. Dmitrij Malyško (Rus.) +35,2 (0), … 40. Michal Šíma +1:36,6 min (1), 86. Šimon Bartko (obaja SR) +3:15,1 (4)
Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Mona Brorssonová (Švéd.) 19:37,4 min (0), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +37,5 s (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +45,6 (2), … 29. Ivona Fialková (SR) +1:57,5 min (3)

TV Pravda: Timotej Zuzula hodnotí Petru Vlhovú v lyžiarskom špeciáli Týždeň v športe.