Slovenská zostava na tímovú súťaž je známa. Súperom v 1. kole budú Slovinci

, 11.02.2019 19:40
Adam Žampa
Adam Žampa na trati obrovského slalomu SP v rakúskom stredisku Saalbach-Hinterglemm. Autor: ,

Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová budú reprezentovať Slovensko v utorkovej súťaži tímov na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare. V 1. kole sa stretnú so Slovinskom.

V poradí siedma disciplína súťažného programu priniesla pred dvoma rokmi v St. Moritzi pre Slovensko nečakanú medailovú pointu.

Slováci vtedy vo vyraďovacej súťaži 16 tímov v paralelných slalomových jazdách našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri vyrovnanom skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien. Predtým si slovenskí reprezentanti poradili s Nemcami, Talianmi aj Švajčiarmi.

V súčasnom tíme už nie sú Velez-Zuzulová a Vlhová, ktoré boli pred dvoma rokmi základnými piliermi strieborného úspechu. Velez-Zuzulová vlani po ZOH v Pjongčangu ukončila kariéru a Vlhová sa maximálne sústredí na úspech v slalome a obrovskom slalome, kde aktuálne patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

St. Moritz 2017 a úspešní slovenskí lyžiari.
St. Moritz 2017 a úspešní slovenskí lyžiari. Autor: Profimedia

O nominácii mužskej časti slovenského tímu sa rozhodovalo v pondelok v dejisku MS medzi trojicou Andreas Žampa, Adam Žampa a Matej Falat.

„Andreas nedokončil našu internú kvalifikáciu, reprezentovať bude teda Matej Falat a ja,“ informoval z Aare slovenský reprezentant Adam Žampa.

„Situácia je úplne iná ako pred dvoma rokmi. Je pochopiteľné, že Peťa Vlhová sa koncentruje na svoje výkony v slalome a ‚obráku‘, kde môže útočiť na medailu. Verím však, že zostávajúce dve ‚baby‘ dajú do toho všetko, rovnako aj my dvaja s Maťom Falatom a zajazdíme čo najlepší výsledok pre Slovensko. V paralelnom slalome nikdy vopred neviete, čo sa stane. Aj najlepší na svete môže urobiť chybu a vy môžete vďaka tomu vyhrať,“ dodal starší z bratov Žampovcov.

Tímová súťaž na MS 2019 v Aare sa začne v utorok o 16.00 h.

Dvojice v 1. kole: Rakúsko – Argentína, Slovinsko – SLOVENSKO, Nórsko – Česko, Taliansko – Fínsko, Francúzsko – Rusko, Nemecko – Veľká Británia, Švédsko – Kanada, Švajčiarsko – Belgicko

TV Pravda: Pozrite si lyžiarsky špeciál v relácii Týždeň v športe (vysielané 4.2.2019).

#Adam Žampa #Matej Falat #Soňa Moravčíková #MS 2019 v alpskom lyžovaní #Petra Hromcová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku