Na Vlhovú čaká v Maribore generálka na MS. Som v plnej sile, verí si

31.01.2019 14:18
Chorvátsko SR Lyžovanie SP slalom 1.kolo Vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v generálke svojich najsilnejších disciplín pred MS v Aare predstaví na podujatí Svetového pohára v Maribore. V Slovinsku bude súťažiť v piatkovom obrovskom a sobotnom špeciálnom slalome (oba dni 10.00/13.00).

Po náročnom, no zároveň mimoriadne úspešnom prelome rokov má 23-ročná slovenská reprezentantka za sebou voľnejšie obdobie, počas ktorého zavítala aj domov: „Išla som domov na týždeň, trošku som si oddýchla, vyliečila som sa a som tu v plnej sile. Od Semmeringu som nebola doma, vždy sa tam rada vraciam. Bola som aj lyžovať, trénovala som doma, potom v Taliansku.“

V piatok na Vlhovú čaká prvý štart od 15. januára, keď skončila štvrtá v „obráku“ v Kronplatzi. Bolo to jej druhé najlepšie umiestnenie v tejto disciplíne v kariére SP po decembrovom víťazstve v Semmeringu. Vďaka tomu sa udržala v elitnej žrebovanej sedmičke a vo štvrtok ju v centre Mariboru čakalo tradičné pútavé „divadlo“ výberu štartových čísiel na pódiu.

To isté potom v piatok pred slalomom, kde dlhodobo figuruje v renkingovom TOP7: „Uvidíme, aké číslo si vytiahnem, a ideme na to,“ vyhlásila vo štvrtok po tréningu.

Petra Vlhová v cieli 2. kola. Slovenka vedela,...
Petra Vlhová v cieli 2. kola. Slovenka vedela, že to bola dobrá jazda. Autor: SITA/AP, Giovanni Auletta

V Maribore má ako najlepší slalomový výsledok na konte štvrté miesto z roku 2017, vlani sa podujatie pre nevyhovujúce podmienky presunulo do Kranjskej Gory. Organizátori informovali, že na zjazdovke sa od snehovej kontroly (22. januára) zatiaľ všetko vyvíja podľa plánu, no na dni pretekov sa očakávajú výrazne plusové teploty a v sobotu aj dážď:

„Trať je ľadová a tvrdá, uvidíme, ako bude zajtra, lebo počasie sa má trošku zhoršiť. Verím, že to zostane tak, ako to je. Trať je super, uvidíme ako to postavia, na to si bude treba dať pozor. Sú tam nejaké nové vlny a bolo trochu aj horšie svetlo, ale zorientujem sa v deň súťaže.“

Po súboji o „Zlatú líšku“ už na Vlhovú čaká svetový šampionát vo Švédsku (4.-17. februára), kde plánuje – okrem pokusov naplniť vysoké ambície v slalome, „obráku“ či alpskej kombinácii – štartovať aj v super-G a zjazde.

#zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku