Garaj z SLA sa bráni: Proti Vlhovej nebudem zbrojiť, bol som pri jej zrode

21.01.2019 07:08
Petra Vlhová
Petra Vlhová. Autor: ,

Nie je to prvý a zrejme ani poslednýkrát. Tím najlepšej slovenskej zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej sa opäť dostal do sporu s vedením Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA).

Predmetom konfliktu je tentoraz reprezentačná kombinéza, v ktorej mala Vlhová štartovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare (4. – 17. februára).

Šéf Vlha tímu a Vlhovej otec Igor v otvorenom liste skritizoval postup Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Svoje slová adresoval prezidentovi SLA Ivanovi Ivaničovi a viceprezidentovi SLA Jánovi Garajovi.

„Vážený pán Ivanič a kolektív, nerobím to rád, ale musím zareagovať na situáciu, ktorá najnovšie vznikla na našom Úseku alpských disciplín pod neodborným vedením pána Garaja, za ktorého mám pocit nesiete zodpovednosť aj vy ako šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie.“

„Ani pár dní pred začiatkom najdôležitejšieho podujatia sezóny, majstrovstiev sveta vo švédskom Aare, neobdržala Petra Vlhová od našej asociácie reprezentačné kombinézy v spoločnom tímovom dizajne so štátnymi symbolmi, ktoré boli dohodnuté na jar pri spoločnom jednaní na pôde Slovenského olympijského výboru.“

„Na dôležitú potrebu riešiť kombinézy rovnakého dizajnu pre MS som osobne upozornil v septembri pána Garaja v sklade nášho úseku v Palúdzke. Povedal som mu, že je do 15. decembra nevyhnutné dať objednávku na výrobu kombinéz výrobcovi, ktorý produkuje špeciálne kombinézy Petre presne na mieru, nakoľko výroba trvá 45 dní a kombinézy je potrebné pred pretekmi ešte odskúšať.“

„Z dôvodu, že na MS chceme ísť slalom, obrovský slalom, alpskú kombináciu, zjazd aj super-G, potrebujeme 4 kusy pretekových kombinéz a 3 kusy tréningových kombinéz približne v cene 750 – 800 eur za kus. Financovanie reprezentačných kombinéz je zahrnuté v rozpočte nášho úseku.“

„Pán Garaj mi odpovedal, že to nemám riešiť a on to zariadi. Petra Vlhová ako reprezentantka Slovenskej republiky má eminentný záujem štartovať na MS v kombinézach so štátnymi symbolmi v slovenskom dizajne, čo sa zjavne pre neschopnosť asociácie neudeje.“

„Petru to veľmi mrzí, lebo na MS bude musieť svoju krajinu reprezentovať vo svojej komerčnej kombinéze vyrobenej predovšetkým pre Svetový pohár,“ uviedol v otvorenom liste Igor Vlha.

Slovenská lyžiarska asociácia reagovala v osobe Jána Garaja. Ten bol jedným z prvých trénerov Vlhovej a preto je zarážajúce jeho možné správanie a akcie voči Vlha tímu.

„Tento megaproblém, ktorý sa vytvára nie je vôbec takým problémom. Je to o slušnej komunikácii. Proti Petre nebudem nikdy zbrojiť. Bol som pri jej zrode,“ reagoval Garaj pre SME.

Garaj pre rovnaký zdroj uviedol, že SLA nedostala od Vlha tímu potrebné podklady na objednávku kombinézy.

„So všetkými ostatnými pretekármi sme sa dohodli. Nechcem, aby sa pred majstrovstvami sveta opäť vyťahovali takéto veci,“ dodal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petra Vlhová #SLA #Ján Garaj #Igor Vlha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku