Fialková sa bála, že jej odišla forma. V Ruhpoldingu si vybojovala pódium

, , 20.01.2019 15:16, aktualizované: 18:15
Paulína Fialková
Paulína Fialková na pódiu po treťom mieste v pretekoch s hromadný štartom na 12,5 km. Autor: ,

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu. Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 14. priečke. Zvíťazila Franziska Preussová z Nemecka, na druhom mieste sa umiestnila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová, keď zaostala iba o 0,2 s za víťazkou.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na skvelom 3. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková minula na strelnici 1 terč.

„Som šťastná, lebo som sa obávala, že mi forma odchádza alebo odišla. Vidím, že aj pri pocitovom poklese som schopná spraviť pódium. Takže sa nemám na čo sťažovať. Šport je krásny, raz je človek hore, raz dole. Prvá chyba ide na moje konto, klasická chyba v stoji,“ uviedla P. Fialková po pretekoch pre RTVS.

Štart
		záverečných pretekov v Ruhpoldingu aj
		s...
Paulína
		Fialková na trati pretekov s
		hromadným...
+9Anastasia Kuzminová
		počas pretekov s
		hromadným...

Tretie miesto jej stačilo na to, aby sa stala líderkou hodnotenia disciplíny a v najbližších pretekoch s hromadným štartom v talianskej Anterselve si prvý krát v kariére oblečie červený dres.

„Bola tam jedna chybička, ktorá nás stala víťazstvo. Aj tak to bolo perfektné. čakali sme útlm, lebo december bol hektický. Muselo to prísť, ešte nie sme takí dobrí, aby sme držali líniu stabilnú počas celej sezóny. Prišlo to v Oberhofe, ale dnes sme spokojní. Červený dres líderky hodnotenia disciplíny sme určite nečakali,“ povedala pre RTVS trénerka P. Fialkovej Anna Murínová.

„Paulína bežala perfektne. Som rád, že z toho urobila tretie miesto. Je to fantastický výsledok. V Ruhpoldingu boli pre Paulínu perfektné podmienky, tvrdý a rýchly sneh. Absolútne perfektný výkon, dobre si rozložila sily. Dnes ukázala to, na čo má. Po poslednej streľbe som tipoval, že sa dokáže posunúť na tretie miesto,“ skonštatoval po pretekoch pre RTVS bežecký tréner P. Fialkovej Martin Bajčičák.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po 4 chybách na 14. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová nenadviazala na triumf z Nového Mesta na Morave v úvodných pretekoch tejto disciplíny v aktuálnom ročníku SP.

Na štart sa postavilo 30 pretekárok. Po polovici pretekov bola na čele Talianka Dorothea Wiererová s minimálnym náskokom pred Švajčiarkou Lenou Häckiovou. Tretia P. Fialková strácala 3,2 s. Vedúca trojica na oboch položkách v ľahu ani raz neminula. Kuzminovej patrilo po dvoch chybách v ľahu priebežné 21. miesto so stratou 37,1 s na vedúcu pretekárku.

Po prvej streľbe v stoji viedla domáca Franziska Preussová pred Taliankou Lisou Vittozziovou a Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou. P. Fialková prvý raz v pretekoch minula a patrilo jej priebežné 10. miesto, Kuzminová po ďalších dvoch chybách klesla na 22. miesto. Do záverečného bežeckého úseku vybiehala ako prvá Preussová päť sekúnd pred Tandrevoldovou.

P. Fialková na poslednej položke nezaváhala a patrilo jej 4. miesto. Kuzminová sa posunula na 16. pozíciu. V cieľovej rovinke bola rýchlejšia Preussová, druhá priečka patrila Tandrevoldovej. P. Fialková zabojovala a posunula sa na skvelú 3. priečku.

SP v biatlone – 5. kolo – Ruhpolding:

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Franziska Preussová (Nem.) 32:34,0 (0), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +0,2 (0), 3. Paulína Fialková (SR) +15,1 (1), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +18,8 (2), 5. Lena Häckiová (Švaj.) +19,4 (1), 6. Irina Krivková (Biel.) +20,0 (1), … 14. Anastasia Kuzminová (SR) +1:04,3 (4)

Paulína Fialková v cieli pretekov s hromadným...
Paulína Fialková v cieli pretekov s hromadným štartom v Ruhpoldingu. Autor: TASR, Michal Svítok

Poradie vo Svetovom pohári (po 12 z 26 pretekov): 1. Dorothea Wiererová 498 bodov, 2. Lisa Vittozziová (obe Tal.) 480, 3. Paulína Fialková 449, 4. Anastasia Kuzminová (obe SR) 414, 5. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 386, 6. Anais Chevalierová (Fr.) 369, … 55. Ivona Fialková (SR) 32

Hodnotenie pretekov s hromadným štartom vo SP (po 1 z 6 pretekov): 1. Paulína Fialková (SR) 102 bodov, 2. Franziska Preussová (Nem.) 96, 3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) 92, 4 Anastasia Kuzminová (SR) 87, 5. Hanna Öbergová 74, 6. Mona Brorssonová (obe Švéd.) 71

Paulína Fialková na pódiových umiestneniach v SP
2. miesto Nové Mesto na Morave (ČR) SP 2018/2019 – preteky s hromadným štartom
2. miesto Hochfilzen (Rak.) SP 2018/2019 – stíhacie preteky
2. miesto Ťumeň (Rus.) SP 2017/2018 – preteky s hromadným štartom
3. miesto Pokljuka (Slovin.) SP 2018/2019 – stíhacie preteky
3. miesto Nové Mesto na Morave SP 2018/2019 – rýchlostné preteky
3. miesto Ruhpolding (Nem.) SP 2018/2019 – preteky s hromadným štartom
#Anastasia Kuzminová #Paulína Fialková #Svetový pohár v biatlone
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku