Svet peňazí: Vlhová ráta odmeny v státisícoch. A čo Shiffrinová?

09.01.2019 12:35
Petra Vlhová
Petra Vlhová počas 1. kola slalomu vo Flachau. Autor: ,

Elitné zjazdárky Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová v tejto sezóne Svetového pohára na odmenách zarobili spolu už viac ako 800-tisíc švajčiarskych frankov.

Fenomenálna Američanka Shiffrinová má na svojom konte viac štartov aj viac úspechov a po druhej priečke po utorkovom večernom slalome v rakúskom Flachau sa jej odmeny prehupli už cez pol milióna CHF, dovedna ich má na svojom konte 519 659,20 frankov. V minulej sezóne zarobila Američanka na prémiách za umiestnenie spolu 702 774 CHF.

V ostatnom období si v tomto ukazovateli poriadne polepšila slovenská hviezda Petra Vlhová, ktorá počas posledných dvoch týždňov vyhrala obrovský slalom v Semmeringu, paralelný slalom v Osle a v utorok aj slalom vo Flachau.

Práve preteky vo Flachau sú aktuálne najlepšie hodnotenou zastávkou seriálu SP. Pri Vlhovej mene aktuálne svieti suma 308 832 CHF brutto a v tomto rebríčku je zatiaľ druhá za Shiffrinovou, rovnako ako v bodovom hodnotení Svetového pohára aj poradí slalomu.

Lyžiarky majú za sebou takmer polovicu naplánovaných pretekov, zatiaľ ich odjazdili 18 a pred nimi je ďalších 20. Druhá polovica súťažného ročníka však bude viac zameraná na rýchlostné disciplíny.

Doteraz sa uskutočnilo už osem z dvanástich naplánovaných slalomov a štyri z ôsmich obrovských slalomov. V pláne je ešte šesť z deviatich zjazdov, päť z ôsmich pretekov v super G a jedna kombinácia.

#zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová #slalom #Mikaela Shiffrinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku