Iba 29 stotín! Vlhová skončila aj v piatom slalome 2. - opäť za Shiffrinovou

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová v sobotňajšom slalome v rakúskom Semmeringu nezopakovala triumf z piatkového obrovského slalomu a po piaty raz v tejto sezóne skončila druhá v najtočivejšej disciplíne v programe Svetového pohára. Aj po piaty raz ju zdolala Američanka Mikaela Shiffrinová, tentoraz o 0,29 s.

29.12.2018 14:28
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová v cieli slalomu v Semmeringu.
debata (9)

Vlhovej v cieli namerali výsledný čas 1:43,28 min, čo stačilo na jej osemnáste pódiové umiestnenie v kariére. Na striebornú priečku sa postavila ôsmy raz. Druhá pritom bola už po prvom kole, kedy na priebežne vedúcu Shiffrinovú strácala 0,48 s.

„Všetci s tešíme z druhého miesta. Bolo veľmi ťažké obhájiť piatkový triumf. To víťazstvo v obrovskom slalome prinieslo neskutočné emócie a boli sme prakticky celý deň na nohách. ‚Iba‘ druhé miesto je pre nás perfektný výsledok,“ povedal po pretekoch brat a manažér slovenskej lyžiarky Boris Vlha pre RTVS.

„S druhým miestom v slalome som spokojný, pretože Peťa má za sebou ťažké dva dni. Zažila niečo nové, včera sa do postele dostala okolo desiatej večer. Dnešný slalom bol taký normálny v tejto sezóne,“ zhodnotil tréner Livio Magoni.

Semmering sa ponoril do slovenských farieb Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Slovenskí fanúšikovia v Semmeringu povzbudzujú...

Víťazná rodáčka z Colorada pridala do jagavej zbierky úspechov 51. triumf v bojoch o krištáľové glóbusy a 36. slalomový. Stala sa tým historickou rekordérkou, keď o jedno víťazstvo preskočila svoj veľký vzor – Rakúšanku Marlies Schildovú.

Dvadsaťtriročná Liptáčka sa v piatok v Semmeringu zaskvela suverénnym triumfom v obrovskom slalome, ktorý bol jej prvý v kariére v rámci najtechnickejšej disciplíny zjazdového lyžovania.

Zverenkyňa Livia Magoniho sa stala vôbec prvou slovenskou lyžiarkou v histórii, ktorá zvíťazila v obrovskom slalome v bojoch o krištáľové glóbusy a aktuálnym počtom triumfov vo Svetovom pohári (5) sa Vlhová vyrovnala svojej krajanke a kamarátke Veronike Velez-Zuzulovej.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Semmering (Rak.):
Slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:42,99 min, 2. Petra Vlhová (SR) +0,29 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,38, 4. Katharina Liensbergerová +0,75, 5. Katharina Truppeová (obidve Rak.) +1,58, 6. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,81

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 15 z 38 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1034 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 568, 3. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 396, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) 394, 5. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 366, 6. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 359

Poradie SP v hodnotení slalomu (po 5 z 12 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 500 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 400, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 255, 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) 199, 5. Frida Hansdotterová 171, 6. Anna Swennová-Larssonová (obidve Švéd.) 166