Nór Bö zmietol konkurenciu. Slováci sa v Česku nepredviedli

Víťazom rýchlostných pretekov mužov v 3. kole Svetového pohára v biatlone sa vo štvrtok popoludní v českom Novom Meste na Morave stal Nór Johannes Thingnes Bö.

20.12.2018 19:22
Thingnes Bö Foto: ,
Thingnes Bö.
debata (5)

Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom výkone s náskokom 21,0 pred Rusom Alexandrom Loginovom. Tretí skončil s odstupom 54,2 s Švéd Martin Ponsiluoma.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil aj v treťom šprinte v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už štvrtý triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v disciplíne šprint.

Johannes Thingnes Bö rozšíril zbierku triumfov v pretekoch SP na dvadsaťšesť, v rýchlostných pretekoch sa postavil na najvyšší stupienok po pätnásty raz. Dvadsaťšesťročný Loginov zaznamenal druhým miestom svoj najlepší výsledok v SP, doteraz bol trikrát tretí, z toho dvakrát v úvodnom kole aktuálnej sezóny v slovinskej Pokljuke.

Dvadsaťštyriročný Ponsiluoma si rovnako vylepšil kariérne maximum a to výrazne. Predtým bol najlepšie na 18. mieste v individuálnych pretekoch na úvod ročníka v Pokljuke. Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov, fenomenálny Francúz Martin Fourcade minul na strelnici štyri terče a obsadil až 43. priečku. Za víťazom zaostal o viac ako dve minúty. Pri svojom debute v SP obsadil Nór Johannes Dale skvelé 15. miesto.

V 105-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Kazár, ktorý sa po bezchybnej streľbe vo výsledkoch zaradil na 44. miesto s mankom 2:14,2 na víťaza. Martin Otčenáš skončil na 75. priečke, keď dvakrát nepresne namieril.

Tomáš Hasilla prišiel do cieľa na 90. pozícii, Šimon Bartko šesťkrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 95. miesto. Keďže Kazár sa umiestnil do 60. priečky, nebude chýbať v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km.

V piatok pokračuje tretie kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone rýchlostnými pretekmi žien na 7,5 km o 17.30 h SEČ. V sobotu sa uskutočnia stíhacie preteky mužov o 15.00 h SEČ a žien o 17.00 h SEČ. Program zavŕšia v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 11.45 h SEČ a žien o 14.30h SEČ:

Výsledky – SP 2018/2019 v biatlone – 3. kolo – Nové Mesto na Morave (ČR) – štvrtok:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 23:09,9 min (0), 2. Alexander Loginov (Rus.) +21,0 s (0), 3. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +54,2 (0), 4. Benjamin Weger (Švaj.) +1:03,5 min (0), 5. Simon Desthieux (Fr.) 1:03,7 (1), 6. Julian Eberhard 1:04,6 (1), … XXX. Matej Kazár 2:14,2 (0), … 75. Martin Otčenáš +3:09,6 (2), … 90. Tomáš Hasilla 3:54,0 (5), … 95. Šimon Bartko (všetci SR) 4:11,7 (6)